Безпілотний авіаційний комплекс (БАК) Windhower отримав удосконалене корисне навантаження. Тепер отримання даних забезпечує оптична 4К камера високої роздільної здатності з 20-кратним оптичним зумом, цифровою стабілізацією зображення. Це дозволяє значно збільшити відстань знімання інформації, а також ідентифікації конкретних об’єктів. За словами представників компанії, оновлений БПЛА "Windhower" дозволяє ідентифікувати об’єкти на відстані у 3 км.
Крім цього на Windhower встановлено нову тепловізійну камеру з функцією роботи у різноманітних теплових режимах та з функцією "картинка в картинці". Нова тепловізійна камера дозволяє впевнено ідентифікувати об’єкти в складних метеорологічних умовах. Камера має більш чутливу матрицю, що дозволяє отримувати високоякісні зображення, здійснювати їх впевнене дешифрування та з високим ступенем точності ідентифікувати виявлені об’єкти.
Читайте також: Український мультикоптер Windhover покращив оптичну платформу та оновив камеру
Також Windhower отримав оновлене програмне забезпечення (ПЗ), що суттєво розширює наявний у оператора функціонал, значно поліпшує зручність керування літаючим апаратом та підвищує його живучість при виконанні бойових завдань.
Зокрема, завдяки новому ПЗ, практично неможливо підмінити координати БПЛА – в ПЗ реалізована функція автоматичного виключення хибних сигналів при впливі на системи навігації. Також передбачено унікальний алгоритм визначення станцій придушення РЕБ і відповідне оповіщення оператора. Крім того, система оповіщує про можливість зіткнення з рельєфом та з повітряними судами (ADSB) – при цьому активується спеціальний алгоритм автоматичного ухиляння від зіткнення. Ну і, нарешті, система забезпечує гарантоване виконання місії – якщо в системі пішов збій або відмовили якісь компоненти, у борту є пріоритетне завдання виконати місію.
В новій системі реалізовано Gamer friendly управління комплексом - застосування гарячих клавіш і стандартної розкладки клавіатури по аналогу відеоігор. Завдяки новому ПЗ забезпечується можливість безпечної передачі управління віддаленим вузлам – тепер можна керувати бортом, який виконує місію в гарячій зоні з будь-якої точки світу. Крім того передбачена гнучка інтеграція в загальновійськові системи, як наприклад системи управління "Простір", "Дельта", та їх аналоги, що підтримують стандарти НАТО.
Оновлене ПО також підвищує можливості та комфортність роботи з отримуваною інформацією. Зокрема, в новому ПЗ збір, вивантаження і обробка даних структуровані і систематизовані, а також забезпечена зручна автоматична каталогізація інформації по місіях.
Крім того, в інтерфейсі наземної станції для відображення об'єктів (танків, машин, людей) на карті використовуються значки NATO стандартів. Також передбачена можливість підтягування даних великих каталогів об'єктів. На додаток до цього оновлене ПЗ дозволяє, створювати політний звіт ще до приземлення борту,, який можна викачати в PDF форматі (або будь-якому іншому форматі – за запитом).
Отримав Windhower і удосконаленні сервісні функції. Тепер оператору доступне швидке оновлення операційної системи всього комплексу натисканням однієї кнопки – при цьому всі компоненти оновлюються автоматично: комп'ютери, борт, корисні навантаження. Також ПЗ має спеціальну програму самодіагностики компонентів і вузлів комплексу.
Раніше Defense Express повідомляв, що безпілотний авіаційний комплекс Windhover став першим коптером українського виробництва, що був допущений до використання в ЗСУ.
З можливостями безпілотного авіаційного комплексу Windhower можна ознайомитись на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та Безпека – 2021", що з 15 по 18 червня ц.р. проходить в Міжнародному виставковому центрі в Києві, на стенді ДК "УКРОБОРОНПРОМ» (2-А61).
Читайте також: Дрон на прив’язі: в Україні розробили власну інтелектуальну дротову систему живлення БПЛА