Безпілотний авіаційний комплекс (БАК) Windhover успішно пройшов визначальні відомчі випробування. За їх результатами мультикоптер розробки та виробництва одеського Науково-виробничого підприємства Spaitech (ТОВ "НВП Spaitech"), відповідно до наказу Міністра оборони України був допущений до експлуатації в Збройних силах України.
Довідково: Науково-виробниче підприємство "Spaitech" є підприємством повного циклу, виробничі потужності якого знаходяться в Одесі. Висока масштабованість виробництва і володіння всіма технологіями дозволяють оперативно відтворювати будь-які розміри виробничих потужностей у будь-якій точці світу і в найкоротші терміни випускати необхідні обсяги продукції.
Читайте також: В Україні розробили нові боєприпаси – тривають Державні випробування
На сьогодні Windhover є єдиним мультироторним безпілотником української розробки та виробництва, що допущений до експлуатації в Збройних силах України та підтвердив всі свої заявлені характеристики.
БАК Windhover призначений для вирішення завдань з аеророзвідки, патрулювання, картографування місцевості із можливістю передачі оперативної інформації та отримання точних географічних координат у режимі реального часу.
Наразі в компанії сподіваються, що постачання партії БПЛА Windhover до українського війська відбудеться вже з початком нового року. Тут впевнені, що мультикоптери, що були розроблені та виготовлені в Одесі,будуть гідно виконувати функції, які покладають на них українські військові.
В беспілотнику максимально використовуються комплектуючі українського виробництва – за винятком тих, які в Україні не виготовляються, і компанія постійно працює над підвищенням частки вітчизняних складових, здійснюючи розробку вузлів та елемнтів.
90 % інтелектуальної складової, що закладено в конструкції БПЛА WINDHOVER є українською
Поряд з цим 90 % інтелектуальної складової, що закладено в конструкції БПЛА WINDHOVER є українською. Компанія "НВП Spaitech" цілеспрямовано працює над залученням до розробки безпілотних систем кращих українських інженерів, конструкторів та програмістів. Тут впевнені, що в основі економічного зростання України має бути саме створення сучасних високотехнологічних продуктів та підвищення в них інтелектуальної складової.
Окрім військової сфери, БАК Windhover може застосовуватися для проведення різних операцій, зокрема таких як: контроль громадського порядку, патрулювання території, контроль в місцях злочинів і серйозних інцидентів, VIP – захист, пошук підозрюваних, транспортних засобів та майна, управління переслідуванням транспортних засобів, тощо.
Мультикоптер розроблений з урахуванням сучасних тенденцій в сфері забезпечення безпеки громадян.
БАК Windhover вперше був представлений закордоном на міжнародній виставці DSEI 2019 у Лондоні. Тоді українськи мультироторний БПЛА викликав зацікавленість серед воєнних та поліцейських департаментів деяких країн-учасниць заходу.
Українська прем’єра мультикоптера Windhover відбулась під час XVI Міжнародної спеціалізованої виставки "Зброя та безпека 2019", яка з 8 по 11 жовтня 2019 року пройшла в столиці України.
Defense Express раніше повідомляв, що ізраїльська компанія SpearUAV представила безпілотну авіаційну систему (БАС) Ninox40 Handheld, що забезпечує миттєвий запуск і надає негайні розвідувальні можливості будь-якому тактичному підрозділу чи правоохоронцям.
Також Defense Express писав, про те як ударні турецькі дрони змінили тактику війни, а Армія США тестує незвичні дрони поля боя за проектом FTUAS, як дрони-камікадзе та Bayraktar TB2 Азербайджану домінують на полі бою, а ЗС України планують придбати 48 безпілотників Bayraktar TB2.
Читайте також: Мультикоптери: вибір сучасного війська ч.1