Модернова дистанційно керована кулеметна установка оснащена кулеметом НСВ - 12,7 та системою пуску димових гранат. Її призначено для встановлення на вогневих точках у взводних та ротних опорних пунктах. Її основними цілями є наземні легкоброньовані засоби та жива сила противника, вогневі точки, повітряні цілі на малих висотах. Також з її допомогою можна здійснювати постановку димових завіс – таким чином "осліплюючи" ворога та прикриваючи побратимів.
Дистанційно керована кулеметна установка від компанії MISTA SP. Z O.O., окрім 12,7 x 108 мм кулемету НСВТ та система постановки димових завіс, складається з робочого місця оператора з керуванням типу "джойстік", кольорового монітору оператора розміром у 10”, оптико-електронного модулю, що включає в себе денний телевізійний канал з камерами широкого і вузького поля зору та нічний тепловізійний канал. Роботу модулю та наведення на ціль забезпечують блоки горизонтального та вертикального наведення, які рухаються електричними сервоприводами, які мають у рази кращу "дискретність" керування та забезпечують швидше та легше керуваня модулем, ніж крокові двигуни.
Читайте також: Якісний та дружній до бійця: у Києві вперше представили БТР Oncilla, що постачається на озброєння ЗСУ
Боєкомплект дистанційно керованої кулеметної установки становить 450 12,7 мм набоїв (3 короби) та 6 димових гранат 3Д6.
Дистанційно керована кулеметна установка має оптичний та тепловізійний канали наведення, що дає змогу ефективно його використовувати, як вдень, так і вночі. Прилади наведення модулю дозволяють виявити людину на відстані у 1500 метрів вдень та 1000 метрів вночі та розпізнати на дальності до 750 м вдень та 200 м вночі.
Дальність виявлення цілі типу БТР становить 2000 м як вдень, так і вночі, розпізнавання забезпечується на відстанях у 1000 м вдень та 600 м вночі.
Інтерфейс системи управління має декілька зручних функцій, наприклад, режим "картинка в картинці", коли на ширококутний огляд накладається збільшене зображення, або оптичний канал поєднується з тепловим спектром. Це забезпечує швидке виявлення та розпізнавання цілі, а також оперативне її знищення, в разі потреби.
Розробники кажуть, що керування кулеметною установкою може здійснюватись дистанційно і відстань обмежна лише конкретним рельєфом місцевості, вимогами тактичної обстановки та розумним вибором довжини кабелю. В разі потреби, керування модулем можна організувати навіть з будь якої точки Світу.
Розробники поки не обрали ім’я власне для установки, але бійці, яким вже доводилось стикатись з дистанційно керованою кулеметною установкою від компанії MISTA SP. Z O.O., говорять про те, що імена "Оберіг" або "Берегиня" – це саме ті, що характеризують її сутність – тут максимально реалізовано принцип забезпечення безпеки бійців, що її обслуговують та підрозділу, на ділянці якого встановлюєься така кулеметна установка. Водночас для ворога є погані новини – установка показує високу точність прицілювання, а вражаючі властивості 12,7 мм боєприпасів забезпечують гарантовані "неприємності" для ворога.
З новою 12,7 мм дистанційно керованою кулеметною установкою від компанії MISTA SP. Z O.O. можна ознайомитись на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та Безпека – 2021", що з 15 по 18 червня ц.р. проходить в Міжнародному виставковому центрі в Києві, на стенді 2-B63.
Раніше Defense Express повідомляв, що на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та Безпека – 2021", що наразі проходить в Києві, показали БТР Oncilla, що з минулого року постачається на озброєння ЗСУ.
Читайте також: Далі бачить вдень та вночі та гарантовано виконує місію: на "Зброя та Безпека 2021" представили оновлений БАК Windhower