xcounter
#

12 країн вже погодили передачу танків Leopard 2 до ЗСУ, але чекають офіційної згоди Берліна - ABC News

Leopard 2A5 збройних сил Данії
Leopard 2A5 збройних сил Данії
6626

Попри те, що Leopard 2 знаходиться на озброєнні 21 країни зібрати з них 12 донорів було більш ніж важко, тому можливо оцінити й менш оптимістичні варіанти

Одразу 12 країн-союзниць України погодились передати до ЗСУ основні бойові танки Leopard 2, повідомило американське ABC News з посиланням на неназваного українського високопосадовця. Це рішення було досягнуто ще під час зустрічі "Рамштайн-8", але не повідомлялось через те, що Берлін досі не оголосив згоду на реекспорт танків.

Загальна кількість машин складає близько 100 одиниць. Серед цих країн Польща та Фінляндія, які публічно про це повідомили, а також Іспанія, Нідерланди та Данія. Але найголовнішим є питання хто ще може передати машини залишається відкритим, бо мова йде про ще сім країн.

Читайте також: Скільки часу займе навчання українських танкістів на Leopard 2

Бо загалом зараз наявних операторів танків Leopard 2 у світі взагалі 21, включно з Чехією та Словаччиною, які отримали доволі незначну кількість танків з великою затримкою за "круговими постачаннями". Але вони не розглядають можливості передати ці машини до ЗСУ. Зокрема, попри інформацію про такий варіант, її спростувало міноборони Чехії. І тому залишається 14 кандидатів.

Із цього переліку, вочевидь, можливо виключити Швейцарію, Австрію та Угорщину. Приєднання до постачання бронетехніки таких країни, як Чилі, Катар, Сінгапур та Індонезія - виглядає не менш фантастичним. Тобто, ще мінус сім країн і у переліку потенційних донорів залишається рівно ж стільки ж: сама Німеччина, Швеція, Канада, Греція, Норвегія, Португалія, Швеція, Туреччина та Канада.

Strv 122
Strv 122 - шведський Leopard 2A5

І якщо вірити американському виданню виходить, що сама Німеччина не дала дозвіл на реекспорт танків, але готова їх передати самостійно. Більше того, без Греції та Туреччини, які зараз навпаки активно озброюються та навряд будуть передавати зброю, добрати 12 донорів не вийде.

Зазначимо, що наявність у переліку Нідерландів навряд є помилкою. Справа в тому, що країна у 2011 році зняла з озброєння всі танки, до того ж у доволі потужній версії Leopard 2A6NL, а саме 73 машини, а зараз вона взагалі їх орендує у Німеччині. Але на початок 90-х років нідерландська армія тримала потужний бронетанковий кулак з понад 200 машин і можливо деякі з них продовжують знаходитись на зберіганні.

Leopard 2A6NL
Leopard 2A6

Але тоді й інші країни вочевидь розглядають варіант передати танки, які знаходяться на зберіганні, що також необхідно враховувати не менше версій Leopard 2, бо строки їх відновлення можуть бути різними й цілком вимірюватись у "місяцях".

Навіть, якщо зупинитися на вже оголошених "джерелом" країнах-донорах, то ситуація виглядає наступним чином (відповідно до даних Military Balance за 2021 рік) максимально доступного ресурсу:

  • Данія: 44 - 18 Leopard 2A5, 26 Leopard 2A7V
  • Фінляндія: 100 Leopard 2A6 (100 Leopard 2A4 на складі)
  • Польща: 247 - 126 Leopard 2A4, 105 Leopard 2A5, 16 Leopard 2PL
  • Іспанія: 327 - 219 Leopard 2E, 108 Leopard 2A4 (можливо частково на складі)
  • Нідерланди: невизначена кількість

До них потенційно можливо додати Норвегію із 36 стройовими Leopard 2A4 та понад 16 на складі, а також Канаду - 40 стройових Leopard 2A4M/6M та ще 42 Leopard 2A4 у якості імітаторів противника.

Leopard 2A6M
Leopard 2A6M Канади

Тобто, якщо брати саме таку кількість потенційних кандидатів, навіть не рахуючи Німеччини, зібрати 100 танків Leopard 2 цілком реалістично. Але у випадку, якщо інформація про 12 країн-донорів справдиться, то тоді слід очікувати допомоги від доволі несподіваних у цьому питанні союзників.

Читайте також: Тип західного винищувача від союзників фактично визначений, українські пілоти вже їздили до США - Повітряні Сили України