xcounter
#

Leopard 2: які є версії машини й на що треба звертати увагу для того, щоб їх відрізнити

7311
Leopard 2: які є версії машини й на що треба звертати увагу для того, щоб їх відрізнити

Танк Leopard 2 знаходиться у строю вже понад 40 років під час яких проходив постійні модернізації та оновлення, а загалом лише основних модернізацій - 7 видів

Якщо мова дійшла до передачі до України танків Leopard 2, про що, зокрема офіційно оголосила Польща, а тим більше, що їх передача буде здійснювати "у складчину" коаліцією країни, то необхідно розуміти, що існує доволі велика кількість версій Leopard 2. Це пов'язано з тим, що ця машина потрапила на озброєння Бундесверу ще у 1979 році, після чого проходила постійні оновлення від просто Leopard 2 до Leopard 2A7+ і це не рахуючи спеціальні експортні та частково локалізовані версії самого основного бойового танка.

Але одразу можливо почати з версії Leopard 2A4, серійно виробництво якої тривало з 1985 по 1992 рік та досі знаходиться у строю. Більше того, скоріш за все, є найбільш вірогідною версією для передачі, якщо враховувати прагматизм рішення передавати машин з консервації та уніфіковану версію.

Читайте також: Навіть 600 тисяч "чмобіків" не врятують від програшу у війні, і це показав ще Китай у 1979 році
Leopard 2A4
Leopard 2A4

І одразу треба зазначити, що попри умовний рівень 90-х років, Leopard 2A4 вже має й тепловізори, й цифрову систему управління вогнем та всі інші особливості, які відрізняються сучасні танки. І до цих ознак, лише за певними компонентами у РФ, й доволі обмежено, наблизились лише на рівні середини 2010-х років і навіть це висловлювання скоріш за все доволі комплементарне.

Наступною генерацією Leopard 2 стала версія A5, яка з'явилась у 1995 році. Її головною особливістю стала інтеграція нової системи управління вогнем, заміна гідравлічних приводів на електричні, введення командирської панорами, а найбільшою візуальною відмінністю є інтеграція пакета додаткового бронювання башти. Водночас вага машини збільшилась до 62,5 тонн, що на 7,5 тонн більше за показник A4.

Leopard 2A5
Leopard 2A5

Наступна версія, яка з'явилась у 2001 році - A6, яка відрізняється новою гарматою. Попри те, що Rh-120 L/44 та її ліцензійна американська версія для Abrams під назвою M256, вже була певним еталоном, як точності, так і бойових можливостей, Rheinmetall встановив її подовжену версію Rh-120 L/55 з подовженим стволом.

Останнє дозволило збільшити початкову швидкість снарядів, в першу чергу бронебійних оперених підкаліберних боєприпасів та цим самим збільшити бронепробиття. При цьому без потреби створення нових неуніфікованих снарядів.

Leopard 2A6
Leopard 2A6

У 2014 році з'явилась версія A7, яка оснащена допоміжною силовою установкою, оновленням тепловізійних приладів та системи управління вогнем, яка дозволила застосовувати снаряди з програмованим підривом, а також посилення бронювання, що збільшило вагу машини до 64,5 тонн.

Leopard 2A7
Leopard 2A7

Загалом можливо навести наступну інфографіку еволюції Leopard 2 від International Institute for Strategic Studies:

Версії Leopard 2

Також є й інші версії Leopard 2, для більшості яких базою став Leopard 2А4, наприклад Швеція провела власну модернізацію цих танків фактично до зразка Leopard 2А5, які отримали внутрішню назву Strv 122. Власну модернізацію мають канадські Leopard 2 - A4M та A6M, а Польща розгорнула власну модернізацію Leopard 2PL.

Leopard 2PL
Leopard 2PL

Іспанія локалізувала виробництво Leopard 2E на базі 2A6, а Швейцарія під версією Pz 87 локалізувала 2A4. Навіть у Греції є своя локалізована версія Leopard 2A6 HEL. Нижче наводимо різні версії Leopard 2 різних армій світу:

Читайте також: Британський танк: Challenger 2 у чому унікальні особливості цієї машини, її можливості та характеристики
Strv 122
Strv 122, Швеція
Leopard 2A6M
Leopard 2A6M, Канада
Leopard 2A4M
Leopard 2A4M, Канада
Leopard 2E
Leopard 2E, Іспанія
Pz 87
Pz 87, Швейцарія
Leopard 2A6 HEL
Leopard 2A6 HEL, Греція
Leopard 2SG
Leopard 2SG, Сінгапур, апргейд з A4
Leopard 2A7+
Leopard 2A7+
Leopard 2A7+
Leopard 2A7+ у оновленій версії з комплексом активного захисту