xcounter
#

САУ Dana-M2 в Україні: унікальне відео з випробувань нової зброї, оцінки військових та промисловців

719
САУ Dana-M2 в Україні: унікальне відео з випробувань нової зброї, оцінки військових та промисловців

Dana-M2, самохідна артилерійська установка від чеської компанії Excalibur Army, успішно завершила функційні випробування у Збройних Силах України, під час яких вона пройшла 18 окремих перевірок, включно з ходовими та вогневими випробуваннями.

Defense Express мав унікальну можливість зробити детальний відеорепортаж з місця подій, поспілкуватися з військовими, виробниками з Чехії та українськими промисловцями, бо домовленості з Excalibur Army передбачають локалізацію виробництва цих САУ на вітчизняних потужностях.

Результат кількаденних випробувань - позитивний. САУ Dana-M2 підтвердила всі заявлені характеристики, що є важливою умовою для початку реалізації контракту на постачання 26 машин до ЗСУ.

Читайте також: САУ Dana-M2 в Україні: унікальне детальне відео з випробувань нової зброї, оцінки військових та промисловців

І це стало першим випадком, коли іноземна оборонна компанія привезла свою зброю до України та погодилась на всі можливі тести відповідно до бажань українських військових.

САУ Dana-M2

Також докладаємо відповіді на найчастіші запитання та твердження від користувачів у коментарях:

"Чому не 155-мм САУ Dita?"

"155-мм Dita зараз знаходиться на стадії розробки. Вона ще не готова до подібних демонстрацій. Можливо вона буде готова через декілька років", - комерційний директор Excalibur Army Річард Кубена.

"Чому не "Богдана?"

САУ Богдана
"Богдана" зараз "на підході". Вже скоро очікуємо її вогневі випробування. Я думаю, що якщо все буде добре, то в нас буде і власна колісна САУ у 155-мм калібрі. Вона на початку буде йти на посилення та згодом і на заміну причіпних систем типу "Гіацинт" та "Мста-Б". Це буде, обов’язкове буде, але воювати треба зараз", - полковник ЗСУ Сергій Мусієнко.

"Навіщо нам 152-мм?"

"Можливість використання у Dana-M2 радянських 152-мм снарядів має велике логістичне значення. Ці снаряди є в наявності у ЗСУ в достатній кількості, наприклад в бригаді вже є дивізіон Д-20 чи 2С3, якщо на його заміну приходить дивізіон Dana-M2, то для неї на складі вже є боєприпаси. До того ж в Україні зараз немає виробництва 155-мм снарядів, а для створення їх запасу необхідно витратити значні кошти та час", - полковник ЗСУ Сергій Мусієнко.

152 мм снаряд

З боку Defense Express додамо, що вартість одного осколково-фугасного 155-мм снаряду на міжнародному ринку оцінюється у 1500-2000 доларів, в залежності від виробника та умов постачання. Таким чином для створення запасу снарядів у калібрі 155-мм знадобиться витратити доволі вагомі кошти, в іншому випадку - стріляти буде просто нічим. А, для розуміння, кількість нормативної витрати снарядів по типовій цілі "взводний опорний пункт" - від 1000 пострілів.

"Гіацинти" чи "Мста" - далекобійніші"

Артсистеми 2С5 та 2С19 знаходяться на озброєнні артилерійських бригад ЗСУ, які мають свої задачі та надалі мають отримати 155-мм "Богдану". У механізованих бригадах за діючим штатним розписом повинні знаходитись САУ 2С1 чи 2С3, а у реальності, через їх брак та зношеність - причіпні гармати, зокрема і Д-20. Саме для їх заміни ЗСУ і розглядають Dana-M2. Простою мовою, намагання озброїти механізовані бригади чимось на кшталт "Мста" - це все одно, що видати кожному бійцю замість автомата станковий кулемет, бо він має більший калібр та дальність вогню.

САУ Dana-M2

Читайте також: "Порівнювати Dana-M2 з наявними в Україні установками – це як порівнювати "Жигулі" з Mercedes", – Андрій Таран