Ще в останні дні березня ворог на Авдіївському напрямку намагався застосувати нові наземні роботизовані платформи, які були озброєні автоматичними гранатометами АГС-17, але були знищені FPV-дронами 47-ої окремої механізованої бригади ЗСУ "Маґура".
Цей випадок можливо вважати першим якісно задокументованим епізодом, коли весь бій пройшов виключно з використанням лише дронів з обох боків. А тепер з'явились додаткові деталі щодо самих російських наземних дронів, які вони самі й виклали.
Читайте також: Поляки чомусь думають, що РФ хоче відродити МиГ-27, і навіть згадали He-162
"НРТК "Курьер" (наземный робототехнический комплекс) є результатом роботи російської групи "ентузіастів" (їхня назва волонтерів) та просувається "воєнкорами". Тобто це не державна розробка "Ростеха" чи інших державних, або максимально наближених до Кремля виробників зброї.
По суті він є невеликою, 1,4 на 1,2 метра, гусеничною платформою з електродвигунами та керуванням через радіоканал загальною вагою 250 кг. У вигляді озброєння застосовано АГС-17, але задекларована можливість встановлення кулеметів, гранатометів, використання у якості укладальника мін чи комплексу РЕБ.
Щодо різноманітного озброєння, то вочевидь використання на "НРТК "Курьер" АГС пов'язано із примітивністю наведення, яке можливо без використання додаткових оптико-прицільних станцій, які необхідні для точної стрільби. З АГСа оператор дрона може вогонь на основі таблиць для стрільби.
У цьому випадку йому достатньо лише оглядової камери та точних координат. У випадку потреби максимального спрощення відпадає навіть потреба дистанційного керування АГС-ом, бо його заздалегідь можливо встановити на необхідний кут з розрахунку на ту вогневу позицію, яку він має зайняти.
Коригувати вогонь у такому випадку доведеться переміщенням самої платформи, що дасть малу дискретність та низьку точність, особливо за умов відсутності горизонтування. Але для відволікаючого вогню ворог може вважати цього достатнім.
Водночас увагу слід звернути на можливість використанням ворогом таких платформ у ролі мінера, а також пересувного комплексу РЕБ.
Для орієнтування на місцевості "НРТК "Курьер" оснащений курсовою та поворотною оглядовою камерою. Дальність зв'язку визначена у межах від 3 до 10 км, але у реальності цей параметр дуже сильно залежить від рельєфу місцевості, перешкод та підйому антени оператора, а також можливості застосування ретрансляторів.
Заявлена швидкість у 35 км/год на практиці буде значно меншою через складність управління, а час роботи у 12-72 годин вкрай сумнівний, за виключенням ситуації, коли дрон відправляють у "сплячий режим".
Також слід зазначити, що можливість просування ворогом саме цієї розробки може бути нівельована тим, що, скоріш за все, обидва виготовлених зразки і були успішно знищені у першому ж бою. Про це говорять номери, які були на двох знищених "НРТК "Курьер", які збігаються з номерами продемонстрованих ворогом на полігоні.
Читайте також: Бомбардувальник B-21 Raider має стати дешевше, раніше його ціна озвучена у майже 700 млн