xcounter
#

В чому головна відмінність Hwasong-16B з КНДР і це не про гіперзвуковий блок

3305
В чому головна відмінність Hwasong-16B з КНДР і це не про гіперзвуковий блок

Передача яких технологій та від яких країни "стирчить" з північнокорейської Hwasong-16B

Як офіційно повідомила інформаційна агенція КНДР, 2 квітня було проведено успішне випробування нової ракети "середньої-великої" дальності Hwasong-16B, яка оснащена гіперзвуковим бойовим блоком.

Декларується, що під час запуску у північно-східний напрям, тобто у Японське море, ракета подолала відстань у 1000 км, а гіперзвуковий блок здійснив стрибки з висотою 101 та 72 км. Водночас у Південній Кореї, яка слідкувала за пуском, повідомили, що зафіксували політ ракети на дальність лише 600 км, але зазначили, що Hwasong-16B належить до ракет середньої дальності (від 3000 до 5500 км), а ціль запуску - перевірка нової технології бойового блоку.

Читайте також: "Безпілотні" F-16 як крок до нової епохи авіації, перші три літаки вже прибули на одну з авіабаз для подальших робіт
Hwasong-16B
Hwasong-16B

Зазначимо, що для КНДР це не перша ракета з гіперзвуковим блоком, бо до цього аналогічне рішення було використано у рідиннопаливній Hwasong-8. Її вперше було запущено у вересні 2021 року.

Hwasong-8
Hwasong-8

Але у випадку з Hwasong-16B головним також є те, що ця ракета, твердопаливна. На це вказує офіційна заява Пхеньяна місяць тому про тестування твердопаливного двигуна для гіперзвукової ракети. Окрім того, Hwasong-16B має контейнерний запуск.

Hwasong-16B
Hwasong-16B

До цього часу у КНДР єдиною ракетою середньої та більшої дальності з твердопаливним двигуном була Hwasong-18, яка вперше була представлена на параді 8 лютого 2023 року, а перші випробування пройшли 13 квітня 2023 року. Вона також має контейнерний запуск.

Hwasong-18
Hwasong-18

До цього часу КНДР концентрувалась на розробці аналогічних ракет лише на рідкому, а не твердому паливі та не акцентувалась на транспортно-пускових контейнерах. Водночас використання цих двох рішень означає намір отримати значно якісніші та ефективніші ракети середньої та більшої дальності.

Тверде паливо має значно кращі експлуатаційні характеристики з огляду на зберігання самих ракет та кратне зменшення часу на їх передстартову підготовку. А транспортно-пусковий контейнер нівелює вплив зовнішнього середовища на ракету.

Hwasong-16B
Hwasong-16B

Джерело ж отримання обох технологій КНДР доволі очевидне. Щодо гіперзвукових блоків, то у цьому напрямі активно працює РФ, яка оснастила міжконтинентальні балістичні ракети УР-100Н УТТХ гіперзвуковим ракетним блоком Ю-71 "Авангард". Також аналогічний блок має Китай - DF-17, але це ракета з дальністю 1800-2500 км.

Відносно ж контейнерного запуску та твердопаливних ракет, то обидві країни мають такі технології, але рішення КНДР, як здається, наближене саме до російських зразків.

DF-17
DF-17

У будь-якому випадку, за останні декілька років КНДР продемонструвала величезний прогрес у розробці нових ракет. Включно із важкою рідиннопаливною Hwasong-17, двигуни якої сильно нагадують радянські РД-250, які у модернізованій версії РД-264 використовуються у РС-28 "Сармат".

А черговий і одразу успішний пуск нової ракети прямо говорить про використання вже відпрацьованих технологій, які у випадку КНДР можуть бути лише отримані ззовні.

Читайте також: Збиття "Циркона" знищило ще одну жахачку Кремля про "плазмовий стелс"
Hwasong-16B
Hwasong-16B
Hwasong-16B
Hwasong-16B
Hwasong-16B
Hwasong-16B