xcounter
#

Смачна ціль для "бавовни" лише у 100 км від кордону з Україною: авіабаза у Курську, яку рашисти активно використовують (супутникові знімки)

8648
Смачна ціль для "бавовни" лише у 100 км від кордону з Україною: авіабаза у Курську, яку рашисти активно використовують (супутникові знімки)

На аеродромі у Курську помічено 12 винищувачів, 5 вертольотів та штурмовиків Су-25, а також вкрай цікавий літак на базі Ил-18, який може бути доволі рідкісною машиною радіотехнічної розвідки або комплексом РЕБ

Попри те, що рашисти після "бавовни" у жовтні минулого року закинули авіабазу у Бєлгороді, армія РФ продовжує доволі активне використання ще одного літовища, який знаходиться доволі близько до кордону з Україною. Мова йде про аеродром у Курську лише у 100 км від кордону.

З огляду на публічні та відкриті супутникові знімки аеродрому, які були зроблені Planet Labs сьогодні зранку, 7 лютого, літовище активно експлуатується для базування багатофункціональних винищувачів, штурмовиків та вертольотів.

Читайте також: Остаточно підтверджено: ЗСУ з архаїчних Ту-141 "Стриж" зробили зброєю для ударів по об’єктам біля Москви
Аеродром Курськ
Супутниковий знімок Planet Labs аеродрому у Курську 7 лютого з кольоровою корекцією

Це літовище є спільним для цивільного міжнародного аеропорту "Курск-Восточный" та 14-го винищувального авіаполку "ВКС" РФ на літаках Су-30СМ, але зараз є виключно військовою авіабазою. Станом на сьогодні на ньому помічено близько 12 винищувачів, 5 вертольотів та штурмовиків Су-25, а також вкрай цікавий літак на базі Ил-18.

Зокрема на центральному відкритому майданчику знаходиться 8 Су-30, ще два літаки у 10:28 по UTC знаходились на рульовій доріжці, можливо - направляючись на зліт.

Курск аеродром

Поряд із центральним майданчиком знаходиться ще один на якому помічено п'ять вертольотів та один Су-30. Також поряд розташовані капоніри, частина з яких зайнята МиГ-29, які вже не використовуються. Зокрема навіть не прибирається сніг. Але поряд з одним знаходиться ще один винищувач, який може бути в експлуатації.

Курск аеродром

На південному майданчику бази зафіксовано п'ять штурмовиків Су-25, а також два літаки - транспортний Ан-72 та літак Ил-18, або машина на його базі.

Курск аеродром

І саме цей Ил-18 заслуговує окремої уваги з огляду на те, що це може бути літаком радіотехнічної розвідки Ил-20 або літаком РЕБ Ил-22ПП чи повітряним командним пунктом Ил-22 ("Бизон" чи "Зебра"). Кожна з цих машин є доволі рідкісною для РФ.

Зазначимо, що на свіжі знімки не потрапила північно-західна ділянка аеродрому де у капонірах доволі довгий час заходились списані МиГ-29, включно з їх останньою модернізацією МиГ-29СМТ. Ситуація з цими літаками може бути маркером загального стану "ВКС" РФ, які через високі втрати нібито збирались поновити активну експлуатацію цих машин.

Читайте також: На складах в Європі стоять ще гірші танки, аніж Leopard 1, і їх також намагаються продати ЗСУ