xcounter
#

С-300, "Бук-М1", С-125М1 та "Оса-АКМ" ЗСУ: здійснено понад 30 пусків ракетами по мішенях (відео)

4153
С-300, "Бук-М1", С-125М1 та "Оса-АКМ" ЗСУ: здійснено понад 30 пусків ракетами по мішенях (відео)

Протиповітряні підрозділи Збройних сил України успішно завершили фінальний етап навчань, провівши масштабні бойові стрільби

На полігоні "Ягорлик" завершились підсумкові тактичні навчання підрозділів протиповітряної оборони Повітряних сил та Сухопутних військ ЗС України.

Як повідомила прес-служба Командування Повітряних Сил ЗСУ, дивізіони зенітно-ракетних комплексів С-125М1, "Бук-М1", С-300ПС та С-300ПТ, а також "Оса-АКМ" зі всієї України успішно відстрілялись, знищили повітряні цілі та повернулися до пунктів постійної дислокації.

Читайте також: Збройні Сили підняли у повітря Мі-24П для проведення навчань "Об’єднані зусилля-2021"

За легендою навчань, створене угрупування військ ППО обороняло важливі державні об’єкти від ворожих ракетних ударів та авіанальотів.

Ягорлик
Командування ЗСУ могло спостерігати за пусками online

На перших етапах винищувачі Су-27 та МіГ-29 й штурмовики Су-25 ЗСУ допомагали підрозділам зенітних ракетних та радіотехнічних військ, виконуючи польоти у ролі контрольних цілей для засобів ППО.

С-125М1
Пуск ракети з ЗРК С-125М1

Після тренувальних днів із заліковими імітаційними пусками, розрахунки почали реальні бойові стрільби по повітряних мішенях.

Оса-АКМ
Розрахунки комплексів "Оса-АКМ" також відпрацювали по повітряних мішенях

Відзначається, що першими відстрілялися розрахунки ЗРК малого радіуса ураження С-125М1 та "Оса-АКМ". Їхніми цілями були малорозмірні літальні апарати – ворожі безпілотники, що виконували розвідувальну місію наших позицій. Імітували БПЛА противника – ВР-2 "Стриж" (Ту-141) та освітлювальні артилерійські снаряди.

Бук-М1
Пуск ракети з комплексу "Бук-М1"

Далі у протиповітряний бій вступили комплекси "Бук-М1" та С-300. Цьогоріч їхня робота здебільшого була спрямована на відбиття ракетного удару. Повітряними мішенями, що імітували політ крилатих ракет, виступили БПЛА ВР-3 "Рейс" (Ту-143).

Ту-143 Рейс
В ролі "крилатих ракет" виступали радянські розвідувальні БПЛА Ту-143 "Рейс"

Повідомляється, що загалом розрахунки зенітно-ракетних комплексів здійснили понад тридцять пусків зенітних керованих ракет по повітряних цілях.

С-300ПС
Пуск ракети з комплексу С-300ПС

Під час навчань також показала свою ефективність автоматизована система мобільних командних пунктів. Їхня робота була організована відповідно до концепції розподілених пунктів управління за прикладом досвіду держав-членів НАТО.

ПС ЗСУ
В командному центрі можна було спостерігати за будь-якими етапами пусків

Прес-служба також зауважила, що в цьому році навчання проходили, так би мовити, "без підготовки".

С-300ПС
Один з дивізіонів С-300ПС Повітряних сил ЗСУ, який був залучений до навчань

"Раптово, рішенням командувача Повітряних сил, були викликані три чергові бойові обслуги з різних повітряних командувань. Їх повітряним ешелоном доставили сюди (на полігон). Вони не готувалися заздалегідь, не були підготовлені психологічно. Таким чином, ми й перевірили той резерв, який в нас є, до виконання подібних завдань", - зазначив командувач підготовки ПС ЗСУ Олег Струцінський.

Читайте також: ​Бойове застосування по повітряних та наземних цілях: як молоді льотчики ПС ЗСУ готувались захищати небо України (відео)
С-300
Ягорлик
РЛС
Ягорлик
РЛС
РЛС
РЛС
Оса-АКМ
С-125М1
Ту-141
С-300
Оса-АКМ
С-300
Ягорлик
Ягорлик
Ту-141
С-300
С-125М1
С-300
С-300
С-125М1
С-300
С-300