xcounter
#

ЗСУ провели перші в цьому році бойові стрільби ЗРК С-125 та "Оса-АКМ"

2135
Наші Збройні Сили мають дев’ять дивізіонів С-125
Наші Збройні Сили мають дев’ять дивізіонів С-125

В рамках навчань "Об’єднані зусилля-2021" наші військові створюють об’єднану систему протиповітряної оборони, яка одночасно прикриватиме і бойові порядки військ, і важливі для нашої держави об’єкти

На полігоні Ягорлик в рамках навчань "Об’єднані зусилля-2021" відбулись перші бойові стрільби підрозділів протиповітряної оборони Збройних Сил України.

Для їх проведення були залучені ЗРК "Оса-АКМ" із складу частин ППО Сухопутних військ ЗС України, і також – комплекси С-125 із складу Повітряних Сил, розповідають в прес-службі Генерального штабу Збройних Сил України.

Читайте також: Збройні Сили провели контрольні стрільби з гармат "Рапіра"
Позиція комплексу С-125 на полігоні "Ягорлик", фото - прес-служба Генерального штабу ЗСУ

Там розповідають, що стрільби ЗРК на "Ягорлику" відбувались за наступним сценарієм.

Розрахунки зенітно-ракетних комплексів відпрацювали висування із захищених позицій у заданий район, розгортання та знищення малорозмірних літальних апаратів.

Пуск ракети комплексу "Оса-АКМ" на полігоні "Ягорлик", фото - прес-служба Генерального штабу ЗСУ

На цей раз для імітації БПЛА умовного противника були використані освітлювальні артилерійські снаряди калібру 152 мм.

Ураження об’єктів відбувалось на дальності 11 кілометрів та на висоті до 600 метрів.

Ураження повітряної цілі, яку імітував освітлювальний снаряд, фото - прес-служба Генерального штабу ЗСУ

Тут маємо відзначити наступне. Це були перші в цьому році бойові стрільби підрозділів протиповітряної оборони ЗСУ, із використанням саме зенітно-ракетних комплексів "Оса-АКМ" та С-125.

Більш того – це був лише третій за поточний рік епізод використання комплексів С-125 для бойової підготовки Збройних Сил України. Перший – під час загальнонаціональних навчань Повітряних Сил України, що відбулись на початку червня 2021 року. Тоді комплекси С-125 створювали "парасольку" для прикриття дій літаків Су-27 із складу 831 бригади тактичної авіації.

Розгортання ЗРК С-125 під час загальнонаціональних навчань Повітряних Сил України, червень 2021 року

Другий епізод – це тренування підрозділів зенітно-ракетних військ Збройних Сил України, що відбулись буквально два дні назад, 22 вересня 2021 року, на полігоні "Ягорлик".

Тоді, як писав Defense Express, відбувались лише "електронні пуски" ракет по повітряним цілям "умовного противника", для імітації яких були використані безпілотні літальні апарати ВР-2 "Стриж" та ВР-3 "Рейс", а також літаки Су-27, МіГ-29 та штурмовики Су-25.

БПЛА Ту-141 "Стриж" (ВР-2), що імітував крилату ракету для виконання електронних пусків із ЗРК Збройних Сил України

Поєднання в одному бойовому порядку комплексів С-125 та "армійських" комплексів "Оса-АКМ" на перший погляд може бути незвичним.

Але тут варто пригадати: в Генштабі ЗСУ заявляли, під час тренувань наших зенітників на "Ягорлику" буде відпрацьовано створення об’єднаної системи ППО.

Підготовка до стрільб ЗРК на полігоні "Ягорлик"

Така об’єднана ППО, як писав Defense Express, управлятиметься із єдиного центру, та поєднуватиме одночасно "армійські" комплекси протиповітряної оборони та підрозділи зенітно-ракетних військ Повітряних Сил України.

Її завдання - одночасно прикривати бойові порядки наших військ та важливі об’єкти для Півдні нашої країни.

Позиція зенітно-ракетних комплексів С-300В1 на полігоні "Ягорлик", фото - прес-служба Командування Повітряних Сил ЗСУ
Читайте також: Артилеристи й танкісти ЗСУ провели навчання поблизу лінії фронту