xcounter
#

На Magura V5 відпрацювали проходження бонових загороджень та заодно потопили буксир (відео)

5987
На Magura V5 відпрацювали проходження бонових загороджень та заодно потопили буксир (відео)

У ворога чергові втрати серед плавзасобів на Чорному морі у вигляді, як мінімум, рейдового буксир проєкту 498, але головне саме тактика атаки

Головне управління розвідки Міноборони України показало чергову атаку по ворожому судну у поки окупованому Криму. Сама атака відбулась сьогодні, 6 червня, у ночі. А ціллю став рейдовий буксир проєкту 498 "Сатурн" або "Протей".

Читайте також: Колумбія замість передати Україні свої Ми-17 вперто хоче їх ремонтувати, шукає вихід у Мексиці та США

Саме місце атаки - озеро Панське, поряд із Чорноморським з бухтою Вузька, де атаки українських морських дронів вже стали звичним явищем, бо ворог там декілька днів тому втратив два катери типу КС-701 "Тунец", а до цього - патрульний катер проєкту 12150 "Мангуст".

озеро панське крим

Водночас назвати втрату для РФ рейдового буксиру критичною - складно. Бо мова йде дійсно про звичайний буксир.

рейдовий буксир проекту 498
Рейдовий буксир проекту 498

Але ця атака заслуговує уваги, бо під час неї вочевидь було відпрацьовано подолання бонових загороджень. Зокрема на відео потрапляє інший морський дрон-камікадзе, а на 17 секунді відео видно детонацією ще однієї Magura V5.

озеро панське крим рейдовий буксир атака дронами Magura V5

Вже після цього оператор доволі обережно заводить дрон у пролам, який зробив перший дрон і потрапляє у бухту.

озеро панське крим рейдовий буксир атака дронами Magura V5

А далі вже звична картина з ураженням ворожих цілей. При цьому на відео зафіксовано наближення дрона до двох різних буксирів, після чого зв'язок із дронами обривається, вочевидь через детонацію. Хоча ГУР МОУ заявляє знищення лише одного.

озеро панське крим рейдовий буксир атака дронами Magura V5

Тому ключовим у цій атаці цілком можливо вважати відпрацювання на практиці проходження бонових загороджень, що, на практиці виявилось цілком можливо. Зазначимо, що саме такими засобами ворог перекрив Севастопольську бухту, а також, скоріш за все, використовує у Новоросійську, де він сховав всі свої ударні кораблі.

При цьому ворог намагаючись прикритися від удару дронів з повітря, тримає свої підводні човни в напівзануреному стані, що робить їх чудовою мішенню для морських дронів-камікадзе.

Читайте також: Як за два роки змінились удари по російських НПЗ: приклад Новошахтинського нафтопереробного заводу