xcounter
#

Як виглядає танк Challenger 2 всередині та чому ті хто грав на приставках будуть мати перевагу

Як виглядає танк Challenger 2 всередині та чому ті хто грав на приставках будуть мати перевагу
35230

Британський танк Challenger 2, який невдовзі посилить Збройні Сили України, має цілий ряд специфічних особливостей, які проявляються навіть у наведенні гармати

Навчання українських танків на британських танках Challenger 2 має розпочатись вже найближчим часом і саме ця машина, вочевидь, стане першим західним танком, який потрапить до ЗСУ.

Нагадаємо, що Велика Британія виділила для України 14 танків Challenger 2 з 227 машин у строю, при цьому максимальний ресурс для передачі навряд перевищує 70 машин зі складу британської армії. І саме за параметром наявного ресурсу для передачі Challenger 2 не може зрівнятися із Leopard 2, але не надання дозволу Берліном на реекспорт машин поки загальмувало доволі значний ресурс для передачі німецьких танків іншими країнами-донорами.

Читайте також: У ЗСУ розповіли про ефективність бронемашин Senator на полі бою, яких нам передають одразу 200 одиниць
Challenger 2
Challenger 2

Водночас сам танк Challenger 2 має свою специфіку та унікальні особливості. І тут мова йде не тільки про вагу, яка складає 64 тони у звичайній версії та 75 тонн із додатковим бронюванням, а також роздільне заряджання нарізної гармати L30A1. А про й певні рішення в середині самої машини.

Challenger 2

Через те, що танк не має автомата заряджання, то простір у машини доволі комфортний, особливо, якщо порівнювати із радянськими машинами. Оператор-навідник та командир знаходяться по правий бік від гармати. Навідник, який сидить нижче, використовує комбінований денний та телевізійний приціл із лазерним далекоміром TOGS II від Thales, який знаходиться безпосередньо над гарматою.

Challenger 2 в середині оператор

Найголовніший сюрприз очікує із засобом управління. Попри те, що він має звичайний вигляд "чебурашки" сам пульт керування гарматою нерухомий і це фактично джойстик від приставки. Управління гарматою здійснюється не рухом самого джойстика, а "хрестовиною", яка знаходиться під великим пальцем правої руки.

Challenger 2 в середині оператор

Ця система може вважатися незвичною, але для британських танків це класика, бо цей джойстик був встановлений на танках Challenger1 та навіть Chieftain. Тобто по суті він мало чим відрізняється від джойстика для приставок і ті, хто полюбляє проводити час за іграми напевно оцінять такий засіб керування.

Challenger 2 в середині чебурашка

Над навідником знаходиться місце командира, який має свій власний приціл, повноцінний "дубль" керування та екран інформаційної системи Battlefield Information Control System, на яку виводяться дані щодо місця танка на полі бою, завдань, розташування сил союзників та ворога. Окрім того, він має командирську гіростабілізовану панораму з лазерним далекоміром.

Challenger 2 в середині командир

Зліва від гармати знаходиться заряджаючий, який і відповідає за темп стрільби. Можливо доволі довго дискутувати, що краще - автомат чи людина, але в цілому західна танкова школа свого часу зробила вибір саме на користь четвертого члена екіпажу.

Через використання у Challenger 2 роздільного заряджання він спочатку має закласти снаряд.

Challenger 2 в середині заряджаючий

А потім - заряд. Це система також дискусійна, але справа в тому, що унітарний 120-мм боєприпас важить близько 20 кг та має довжину близько метра і роздільне заряджання є варіантом зменшення навантаження для заряджаючого.

Challenger 2 в середині заряджаючий

Відносно місця механіка-водія, то виявилось, що знайти його адекватне фото доволі складно. Хоча зрозуміти причину доволі просто - механік водій фактично лежить на своєму місці. Він керує танком за допомогою важелів, педалі газу та гальм, коробка передач автоматна. Нічний канал для водіння звісно є, більше того на Challenger 2 навіть є тепловізійна камера заднього ходу.

Challenger 2 в середині механік водій

Також докладаємо вкрай відео з репортажем від британської армії щодо танка Challenger 2 та роботи його екіпажу.

Читайте також: Яка країна має майже цілу танкову бригаду Т-80У і чому ці танки ще досі не в ЗСУ