xcounter
#

Іран вивів у море свій "авіаносець" із "винищувачами" для ліліпутів та навіть запустив їх (відео)

4340
Іран вивів у море свій "авіаносець" із "винищувачами" для ліліпутів та навіть запустив їх (відео)

"Авіаносець" Shahid Bagheri був перероблений з цивільного контейнеровоза, але для демонстрації його можливостей іранці пішли на доволі дивний крок

Іран вперше вивів в море та одразу почав повноцінні демонстраційні випробування свого нового бойового корабля - Shahid Bagheri, який є ерзац-авіаносцем, що був створений з цивільного контейнеровоза. Хоча за відсутності в Ірану палубної авіації його можливо назвати дрононосецем.

На оприлюднених відео та фото було продемонстровано його можливість запуску, як дронів, наприклад, ударно-розвідувальних Ababil-3, вертольотів типу Ми-171, а також безпілотників, які нагадують Qaher F-313 - іранський псеводовинищувач нібито п'ятого покоління з якого сміялись.

Читайте також: Звідки в армії РФ віслюки та коні, і чи говорить це справді саме про дефіцит транспорту і бронемашин

На оприлюдненому відео показано старт дрона, його політ та посадка. При цьому все знято так, щоб не показувати реальний розмір цього виробу. Нагадаємо, реальний пілотований Qaher F-313 має наступний вигляд:

Qaher F-313
Qaher F-313

При цьому Іран реально намагався показати ці дрони у кращому вигляді, підбираючи ракурси. Наприклад, на наступному фото дійсно важко оцінити їх реальний розмір.

Shahid Bagheri авіаносець іран бпла Qaher

А от те що злітало палуби Shahid Bagheri не просто менше за реальний літальний апарат, а є просто мініатюрою моделлю. Про це говорить кадр з іншого ракурсу, на якому цей навіть не БПЛА, а радіомодель стоїть перед розвідувально-ударним Mohajer-6, що має розмах крила 7,5 метрів.

Shahid Bagheri авіаносець іран бпла Qaher

Тобто показані радіомоделі Qaher довжиною десь у пару метрів. І навіщо було робити імітацію ліхтаря у ньому залишиться загадкою, бо виходить, що сидіти у кабінах зможуть лише ліліпути з "Мандр Гуллівера" Джонатана Свіфта.

Водночас на борту іранського "авіаносця" були й більші реактивні дрони типу Qaher. Їх видно на загальному фото "авіаносця", а Ми-171 на палубі також дозволяють оцінити реальні масштаби. Можливо більші за розмірами моделі були використані для фото, а от менші - якраз для демонстраційних польотів.

Shahid Bagheri авіаносець іран

Водночас варто додати, що Shahid Bagheri є носієм не лише літальних апаратів, а й катерів. Вони також можуть бути безпілотними і також можуть бути носіями дронів. Зокрема один знімок говорить саме про таку особливість оснащення цього корабля.

Shahid Bagheri авіаносець іран

Увагу може привернути затягнута тентом корма корабля. Але на фото, які були зроблені раніше, добре видно, що там знаходиться вертолітний майданчик, а також пускові установки для протикорабельних ракет Noor. Також там можливо встановлення й іншого ракетного озброєння чи сухопутного ЗРК за російським досвідом.

Shahid Bagheri авіаносець іран

Зазначимо, що Shahid Bagheri почали перероблювати з контейнеровоза Perarin (або Sarvin) з весни 2022 року і станом на літо він вже був на фінальних стадіях готовності. Корабель має загальну довжину у 240 метрів, льотну палубу довжиною близько 170 метрів та шириною 18 метрів, яка завершується трампліном.

Shahid Bagheri авіаносець іран

Якщо ж намагатися знайти аналоги серед інших Shahid Bagheri то він значно менше за американський авіаносець класу Nimitz (333 метри) та російський "Адмирал Кузнецов", який продовжує ржавіти, але офіційно стояти на ремонті з якого навряд вже вийде (308 метрів).

Shahid Bagheri авіаносець іран

А за загальною довжиною іранський Shahid Bagher знаходиться між італійським Cavour (244 метри) та іспанським Jaun Carlos I (231 метр), які можуть використовувати лише літаки вертикального злету та посадки типу Harrier, або, за рахунок трампліна, укороченого злету - F-35B. Тобто попри всі фото та відео у заявку Ірану на власний авіаносний корабель віриться доволі слабо.

Shahid Bagheri авіаносець іран бпла Qaher
Читайте також: Що це за БТР Patria 6х6, які вже збирають для України та чому це про пан'європейськість