Нещодавно ми розповідали про те, що український НВЦ "Інфозахист" сьогодні активно працює над своїм комплексом радіотехнічної розвідки Gekata і зараз триває внутрішня дослідна експлуатація прототипу з обмеженим застосуванням "для вирішення практичних завдань". Цей комплекс створено на базі безпілотника PD-2 від "Укрспецсистемс" і вже в цьому році очікується перше бойове застосування цієї системи на полі бою.
"Геката" має допомогти нашим військовим виявляти позиції ворожих радіолокаційних станцій, засобів радіоелектронної боротьби, комплексів протиповітряної оборони і навіть літаків, і загалом сьогодні актуальність комплексів РТР на полі бою тільки зростає.
Читайте також: Нова система "Плутон" від "Інфозахисту": для чого призначена, як її можна удосконалити і на якій стадії розробка
Причому з огляду на потреби нашого війська, сьогодні Сили оборони України потребують компактних мобільних комплексів РТР, бо на аналогічні великі системи для ворога є важливою ціллю, і на знищення якого окупанти спрямовують високоточне озброєння та ударні дрони, як розповідає у своїй публікації на DOU представник компанії "Інфозахист" Антон Щербаков.
З цією метою українська компанія, окрім комплексу РТР повітряного базування, створює також і мобільну наземну систему, яка буде реалізована як в стаціонарній, так і у мобільній версії під назвою "Архонт", який, як відзначають в "Інфозахисті", матиме потужнішу антену, що може приймати сигнали у нижньому діапазоні частот.
Відомо, що комплекс "Архонт" складається з низки постів (кожен з них може виконувати роль головного пункту радіотехнічного контролю), які об’єднані в радіопеленгаторну мережу і працюють у пасивному режимі, щоб радіорозвідка противника не мала можливості виявити їхнє місцерозташування.
У комплексні реалізовано вітчизняне програмне забезпечення для виконання низки різних завдань (обробки сигналів, ідентифікації, класифікації тощо). Також у програмному забезпеченні реалізовані елементи штучного інтелекту. Вони "дозволяють оператору отримувати прив’язку до конкретних джерел радіовипромінення та удосконалювати процес виконання поставлених завдань", розповідають в "Інфозахисті".
Причому комплекс "Архонт" вже використовувався для виявлення сигналів ворожого озброєння, і йдеться про доволі широкий перелік цілей, а саме:
- радіолокаційні станці (радари 1Л117, РЛС 96Л6Е (входить до складу ЗРК С-300), РЛС зі складу ЗРК "Тор-М1);
- численні надводні цілі в акваторії Чорного моря;
- повітряні цілі (радар М402 "Піка-М" на Су-34; РЛС Н011Р «Барс» на Су-30).
В "Інфозахисті" наголошують, що насичення війська такими системами допоможе ефективніше нищити цінні для ворога системи, які досить довго, дорого і складно відновлювати, зокрема й радари протиповітряної оборони. "Якщо значну кількість їх буде знищено, це може стати переломним моментом в ході війни, тому що це дозволить нашим повітряним силам заволодіти перевагою в небі", — підсумовує Щербаков.
Читайте також: "Інфозахист" посилює ЗСУ мобільним рішенням, яке допоможе боротися з ворожими безпілотниками