xcounter
#

"Українська бронетехніка" розробляє одразу декілька нових моделей бронеавтомобілів, але шасі поки таємниця

7857
Бронеавтомобіль "Варта", всі фото — "Українська бронетехніка"
Бронеавтомобіль "Варта", всі фото — "Українська бронетехніка"

Компанія зараз не виробляє свій бронеавтомобіль "Варта", концепція якого полягала у тому, щоб створити просту, надійну і відносно недорогу машину, яку можна було б масово постачати у війська

"Українська бронетехніка" проводить дослідно конструкторську роботу з розробки альтернативи, аналога чи нової моделі бронеавтомобілів, які зрештою замінять "Варту" — таку інформацію повідомив генеральний директор компанії Владислав Бельбас в інтерв’ю "Військовому кур’єру".

Раніше в компанії вже розповідали про те, що розробляють заміну "Варті" без білоруських комплектуючих, але тепер уточнюється, що йдеться одразу про декілька нових моделей. Втім, подробиці про цей проєкт Бельбас поки що не розголошує, у тому числі й не розкриває, яке шасі обрали для нових машин, наголошуючи, що про це стане відомо вже тоді, коли "Українська бронетехніка" представить свою нову розробку.

Читайте також: Оборонні проєкти України та Словаччини: "Українська бронетехніка" провела перемовини з Czechoslovak Group

На відео з 26:30

Бельбас нагадує, що "Українська бронетехніка" припинила виробництва своїх бронеавтомобілів "Варта", які базуються на шасі від білоруського "Минского автомобильного завода". "У нас з моменту повномасштабного вторгнення немає жодних стосунків з МАЗом, але, на жаль, і немає виробництва "Варти", — відзначив очільник компанії.

Бельбас відзначає, що "Варта" була "дійсно гарна" як з точки зору технічного рішення, так і конкурентною з точки зору ціни: "Машина була, надійна, проста, і це була концепція її створення — застосувати достатньо розповсюджене шасі МАЗ, на яке були, є і будуть запасні частини, яке достатньо просто обслуговувати на будь-якому сервісному центрі".

СБА
СБА "Варта"

Він наголошує, що з урахуванням того, що Україна з 2014 до 2022 року воювала з РФ власними ресурсами і мала у рази менші оборонні бюджети, то "Варта" надавала можливості постачати бронеавтомобілі у Збройні Сили за відносно невисоку вартість.

бронеавтомобіль
Оновлений "Новатор"

Нагадаємо, що сьогодні "Українська бронетехніка" постачає у ЗСУ інший свій бронеавтомобіль" — "Новатор", і нещодавно представила нову модифікацію цієї машини, яка, серед усього, отримала посилений протимінний захист і доопрацьоване шасі, яке тепер витримує до 12 тонн навантаження.

Читайте також: "Українська бронетехніка" показала "Новатор" після наїзду на протитанкову міну: бронекапсула врятувала екіпаж