xcounter
#

У ПС ЗСУ розповіли, як просувається навчання українських пілотів на винищувачі F-16

4282
F-16, фото — U.S. Air Force
F-16, фото — U.S. Air Force

І також нагадують, що в Україні вже формуються нові групи на навчання на літаки F-16

Українські пілоти вже літають на авіаційних тренажерах у рамках навчань на багатофункціональні винищувачі F-16 — таку інформацію в ефірі національного телемарафону повідомив речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.

"Літають вже на авіаційних тренажерах — це не симулятор, це вже фактично повноцінний літак: кабіна, яка рухається, яка повністю повторює кабіну F-16. Наступний етап — відповідно польоти з інструктором вже на справжніх літаках", — розповідає Ігнат.

Читайте також: А чи є в Канади свої F-16, і це інтрига, як вона вчитиме пілотів ЗСУ
F-16
Фото: U.S. Air Force

Окремо речник ПС ЗСУ наголошує на тому, що загалом інформація про навчання сьогодні є досить непублічною: "Не хочуть партнери про це говорити, просто роблять свою роботу, а наші пілоти навчаються".

Нагадаємо, що минулого тижня, а саме 28 вересня, заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх підтвердила, що українські пілоти прибули на базу Повітряних сил США Лекленд, що в Техасі, де проходитиме навчання з англійської — водночас коли пілоти розпочнуть навчання вже безпосередньо у 162-ому авіакрилі на авіабазі Нацгвардії Морріс в Аризоні не уточнювалося.

винищувач F-16
F-16, фото — U.S. Air Force

Разом з тим, Ігнат також нагадав про те, що в Україні вже формуються нові групи пілотів, які згодом відправляться на навчання на американських винищувачах F-16: "Тут льотчики виконують домашнє завдання з вивчення [англійської] мови і адаптуються до F-16 за допомогою симуляторів — ви вже бачили".

F-16 Повітряні Сили ЗСУ симулятор
Один з пілотів ПС ЗСУ знайомиться з F-16 за допомогою імровізованого симулятора

Йдеться про сюжет, який раніше оприлюднили Повітряні Сили ЗСУ — там один з пілотів літака Су-27 розповідає про те, як за допомогою доволі простої системи та шолому віртуальної реальності наші пілоти у вільну від виконання бойових завдань хвилину вже знайомляться з багатофункціональними винищувачами F-16.

Тоді ж речник ПС ЗСУ відзначав, що такі системи вже є фактично у всіх бригадах тактичної авіації. На думку Командування підготовки ПС ЗСУ, завдяки такій завчасній підготовці пілоти зможуть швидше опанувати літак вже під час навчання у країнах-партнерах.

Читайте також: Україна може отримати менше F-16 через Аргентину та Китай: ще один приклад тісного світу зброї