xcounter
#

Rheinmetall хоче виробляти ракети Lockheed Martin у Німеччині: про які саме йде може йти мова

5092
MSE для Patriot
MSE для Patriot

Lockheed Martin відповідає одразу за кілька ключових ракетних систем, які стоять на озброєнні європейських армій, а також може запропонувати навіть крилаті ракети, які з лейбою "Made in EU" отримають всі преференції Євросоюзу

Німецький Rheinmetall націлений побудувати співпрацю з американським Lockheed Martin та почати локалізоване виробництво ракет та інших боєприпасів. Це виплаває з оголошення Rheinmetall про продовження дії та поглиблення меморандуму про взаєморозуміння, який був підписаний у 2024 році.

Але кінцева мета цієї домовленості наразі ще доволі віддалена перспектива, бо компанії поки лише узгодили створення "центру передового досвіду". При цьому реальний план створення такого "центру" лише починає формуватись, а потім має бути затверджений урядами США та Німеччини.

Читайте також: Турки продали обладнання для виробництва 155-мм снарядів у Пакистан, а тепер в Ірак, чому саме туди

Але вектор, який взяли у Rheinmetall, вказує на доволі прагматичну мету - замкнути на себе постачання не лише до збройних сил Німеччини, а й всіх інших європейських країн ракет, що зараз виробляє Lockheed Martin. Водночас для американського гіганта співробітництво з німцями дає можливість просувати свою продукцію, як європейську. А також користуватися всіма преференціями плану ЄС ReArm Europe, бо вироблені у Німеччині американські ракети отримають дуже важливу в таких умовах позначку "Made in EU"

Наразі у каталозі продукції Lockheed Martin знаходиться цілий ряд ракет, в яких прямо зацікавлені європейські країни. Зокрема саме ця компанія відповідає за виробництво боєприпасів до HIMRAS, а разом із ним й за спільний з Rheinmetall - новий GMARS, на який поки покупців не знайшлось.

Але у Європі величезна кількість операторів й звичайних HIMARS та M270. А разом із тим й потреба ракет до них. Тобто це про GMLRS, що б'ють на 80 км, GMLRS ER з дальністю 150 км, новітні PrSM з дальністю близько 500 км, які замінюють ATACMS. Хоча виробництво й старих балістичних ракет у Європі також є одним з цілком можливих варіантів співпраці.

Окрім того, з GMARS планували запускати й крилаті ракети типу JASSM та їх протикорабельну версію LRASM. І ці крилаті ракети - також можуть бути максимально цікаві європейським країнам. Бо поки проєкт європейської крилатої ракети LCM не демонструє знаної активізації і в нього все менше вірять навіть засновники.

Але окрім боєприпасів до HIMRAS вкрай важливим для Німеччини та загалом Європи, є те, що Lockheed Martin виробляє ракети MSE для ЗРК Patriot, які призначені для перехоплення балістичних цілей. І якщо співпраця із Rheinmetall буде рухатись саме у цьому напрямі, це дозволить Німеччині виробляти всі варіанти ракет до Patriot. Нагадаємо, що у Німеччині у вересні 2026 року має розпочатися виробництво ракет GEM-T, але це буде результатом спільної діяльності Raytheon та MBDA.

І хоча й варто згадати, що Lockheed Martin виробляє ракети AGM-114 Hellfire та JAGM, а також міжконтинентальні балістичні ракети, але навряд в них може бути такий самий ступінь зацікавленості.

Читайте також: Що можуть українські дрони, які регулярно нищать російське ППО у Криму, з вагою БЧ до 15 кг і чому цього достатньо