xcounter
#

Хоча ракетна система GMARS має дальність 400 км, покупців на неї поки що нема, як це виправляють

30438
GMARS, фото - Rheinmetall
GMARS, фото - Rheinmetall

Ця система уже отримала першу комерційну невдачу та ще ні разу не проходила демонстрацію можливостей бойової стрільби, але компанії-розробники це не зупиняє

Німецький оборонний концерн Rheinmetall та американська оборонна корпорація Lockheed Martin продовжують разом працювати над просуванням на ринок своєї спільної розробки під назвою GMARS, яку можна окреслити як максимальний розвиток M142 HIMARS і котра має задекларовану дальність стрільби до 400 кілометрів.

Обидва західні оборонні гіганти сподіваються знайти покупців на свою ракетну систему попри поточну напруженість між США та Європою, для чого уже були проведені зустрічі між розробниками GMARS та військовим керівництвом із 14 європейських країн. Про це пише портал Hartpunkt.

Читайте також: Для Meteor на 200 км треба велика кількість рідкісних матеріалів, і саме тому ця ракета "на вагу золота"
GMARS, фото - Rheinmetall

Як далі вказують автори порталу, для більш переконливого просування GMARS на європейський ринок Rheinmetall та Lockheed Martin збираються провести демонстрацію можливостей бойової стрільби по цій системі. Ну й окрім того, як аргумент на користь GMARS планується використовувати факт, що ця система має 12 пускових направляючих під 227-мм керовані ракети GMLRS, і це удвічі більше, аніж у M142 HIMARS.

Від Defense Express тут хочемо доповнити, що Rheinmetall та Lockheed Martin сподіваються знайти покупців на GMARS в Європі не просто на тлі загальної напруженості із США, але й також на тлі першої комерційної невдачі цієї розробки, яка відбулась на початку 2025 року.

Нагадаємо, що тоді Німеччина для заміни переданих ЗСУ систем M270 обирала між GMARS та PULLS, і в підсумку обрала саме ізраїльську систему, що окрім всього іншого робило відкритим питання про те, а як тепер Армія США взагалі воюватиме в Європі.

Окремо специфічним тут є момент, що GMARS тільки через кілька місяців пройде демонстрацію можливостей бойової стрільби, і це на тлі того, що країни Європи зараз воліють купувати озброєння в режимі "на вчора".

Ну і врешті, найбільш важливіше питання лежить в площині можливої доступності боєкомплекту до GMARS. Розробники цієї системи декларували, що GMARS зможе стріляти не тільки керованими ракетами GMLRS та GMLRS-ER (із дальністю до 150 кілометрів), але й також оперативно-тактичними ракетами ATACMS та PrSM (з дальністю пуску до 400 кілометрів), та навіть неназваною крилатою ракетою наземного базування, котра ймовірно є адаптованим варіантом AGM-158 JASSM.

Заявлена номенклатура виглядає вражаюче, але на тлі поведінки США сам процес отримання ракет для застосування із GMARS може стати вкрай проблемним, що відповідно впливатиме на перспективи продажів цієї ракетної системи.

Заявлена номенклатура під GMARS
Читайте також: Чому Європі треба "Довгий Нептун" по ліцензії, прямо натякають цифри по Taurus і Storm Shadow