Цього року захід відвідало 9 тисяч відвідувачів, які мали можливість побачити продукцію понад 400 компаній з 27 країн світу. Також на захід свої офіційні урядові делегацій відправили 14 країн. За чотири дні виставки, окрім представлення продукції військового призначення, було також проведено 30 конференцій та семінарів.
Організатори виставки вважають це вагомим досягненням. "В епоху он-лайн зустрічей нам вдалося відстояти ідею виставки", - заявив на церемонії вручення нагород Анджей Мохонь, голова правління виставкового центру Targi Kielce, де вже три десятиліття проводиться виставка MSPO.
Читайте також: Українці розгорнули експозицію в Польщі – сьогодні в Кельце стартує виставка MSPO-2021
В ході урочистої церемонії, що відбулась в Конгресовому центрі виставкового комплексу Targi Kielce нагороду президента РП Анджея Дуди за продукт, який найкраще служить для підвищення рівня безпеки військовослужбовців збройних сил Польщі, було вручено представникам компаній Huta Stalowa Wola Steelworks SA, WB Electronics SA, Rosomak SA Хуті за артилерійську розвідувальну машину КТО Rosomak.
Нагорода міністра оборони РП Маріуша Блащака дісталася компанії-виробнику стрілецьких озброєнь Fabryka Broni Łucznik-Radom Sp. z o.o. Фабриці за напівавтоматичний пістолет Vis 100.
Міністерство розвитку, праці та технологій Республіки Польща присвоїло компанії WB Electronics звання найкращого польського експортера зброї. Ця компанія, що входить до польської групи компаній WB GROUP, відома в Україні по її безпілотним системам FlyEye та WARMATE, а також автоматизованій системі керування вогнем TOPAZ, що наразі пропонується для використання в Збройних силах України.
Президент Targi Kielce Анджей Мохонь вручив свою нагороду представникам компаній: Autocomp Management та Військового інституту технологій озброєння Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia за навчальну систему Pojedynek.
На цьогорічну премію Defender Awards було подано 77 продуктів. Відповідно до рішення конкурсної комісії, статуетки DEFENDER отримали:
- Військовий технологічний університет (Wojskowa Akademia Techniczna), а також компанії Transbit, Asseco Poland – за систему захищеного мультимедійного зв'язку BSKM;
- Військовий інститут зв'язку (Wojskowy Instytut Łączności) та Національний науково -дослідний інститут (Państwowy Instytut Badawczy) за систему захисту інформації в радіомережах Lawenda;;
- група компаній WB Group – за інноваційну розвідувально-ударну багатошарову систему розумного повітряного рою W2MPIR, що призначена для придушення систем ППО-ПРО противника;
- компанії Arpol Professional Tools, Glomex MS Polska за спеціальний автомобіль для проведення технічної розвідки;
- Технічний інститут повітряних сил (Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych) та компанія Dobrowolski Sp. z o. o. за роботизовану вимірювальну платформу Bizon;
- Військовий інститут технологій озброєння (Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia), та Бидгощьський електромеханічний завод BELMA SA – за універсальний спеціальний пристрій Ptasznik;
- Військовий технологічний університет - Інститут оптоелектроніки (Wojskowa Akademia Techniczna – Instytut Optoelektroniki), Технічний інститут повітряних сил (Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych), компанії Kenbit Koenig i Wspólnicy, Nordcom за систему виявлення та відстеження низьколітаючих об'єктів SkanDRON;
- група комапаній Polska Grupa Zbrojeniowa,компанії Jelcz, Wojskowe Zakłady Uzbroje SA, Autosan за спеціальні транспортні засоби для інсталяції і перевезення компонентів системи протиповітряної оборони, що розробляється в рамках програми "Wisła";
- компанія PCO SA за модульну систему тепловізійного та нічного бачення MZN-1 (ця компанія відома в Україні по її засобам нічного бачення, що використовуються у військовій та цивільній авіації в Україні);
- суднобудівне підприємство Remontowa зі складу групи Remontowa Holding за серію з шести багатоцільових буксирів проекту B860.
Програмна рада конкурсу DEFENDER також вирішила присвоїти особливу відзнаку. Вона була вручена консорціуму у складі: Технічний інститут повітряних сил (Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych), Інституту промислової органічної химії (Instytut Przemysłu Organicznego), відділення Nylonbor компанії Boryszew SA - за автоматичну систему відстрілу піропатронів та піропатрони до неї.
Також спеціальними нагородами були відзначені і кращі стенди експонентів, що розгортались на Міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2021. Одним з кращих стендів було визнано і об’єднану українську експозицію. Організатором стенду традиційно виступило Державне підприємство "Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма "ПРОГРЕС", що входить до складу ДК "Укроборонпром".
Нагадаємо, що раніше директор ДП "Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма "ПРОГРЕС" Тарас Шийко в коментарі для Defense Express високо оцінив результати роботи української делегації і рекомендував компаніям з України використовувати виставку в Польщі для просування своїх продуктів та послуг на міжнародний ринок.
На українському стенді (G-64) свою продукцію презентували такі підприємства-учасники Державного концерну "Укроборонпром", як ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч", ДП "Ізюмський приладобудівний завод", ДП "Конотопський авіаремонтний завод "АВІАКОН", ДП "Шосткинський завод "Імпульс", ДП "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП", ДП "Луцький ремонтний завод "Мотор".
На стенді в макетах та натурних зразках представлено широкий спектр продукції українських оборонних підприємств – від ракетного комплексу РК 360 МЦ "Нептун" та РСЗВ "ВІЛЬХА" і до підривачів та капсулів боєприпасів.
Безпосередньо ДП "СЗТФ "ПРОГРЕС" виставці MSPO-2021 у Польщі презентувало нову керамо-полімерну композитну броню.
Інформаційно-консалтингова компанія "Діфенс Експрес" співпрацює з виставково-конгресовим центром Targi Kielce та є інформаційним партнером Міжнародної виставки оборонної промисловості MSPO з 2013 року.
Читайте також: MSPO-2021 завершує роботу: ДП "СЗТФ "ПРОГРЕС" гідно представив продукцію українського ОПК