xcounter
#

ЗСУ збили 91% "Калібрів" та всі Shahed-и, але залишилась проблема "Оникс" та ще один фактор

4719
Пуск ракети "Оникс" з берегового ракетного комплексу "Бастион"
Пуск ракети "Оникс" з берегового ракетного комплексу "Бастион"

Попри майже 100% ефективність знищення крилатих ракет та дронів-камікадзе, збиття ракети "Оникс" залишається найголовнішою проблемою для ППО південних районів

У ніч на 25 вересня РФ завдала комбінованої атаки по південних районах України, зокрема Одесі. Ворог використав не лише крилаті ракети "Калибр" та дрони-камікадзе типу Shahed-136, а й протикорабельні ракети "Оникс".

Попри те, що атака була із залученням різних засобів сили протиповітряної оборони показали вкрай високі результати відбиття атаки:

Читайте також: Євротанк MGCS хоч і дуже сумнівний та хиткий проєкт, але німці та французи впевнено планують розширення
  • з 12 крилатих ракет "Калибр" збито 11 - 91%
  • з 19 Shahed-131/136 збито 19 - 100%

Водночас дві протикорабельні ракети "Оникс" збити не вдалось. Є ураження цивільної інфраструктури, зокрема готельного комплексу у порті Одесі. Справа в тому, що ефективне перехоплення "Оникс" можуть гарантувати лише сучасні західні зенітні ракетні комплекси й про складність боротьби з цими ракетами ще у липні розповів речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат.

Удар по Одесі
Уражений готельний комплекс у Одесі

Але у звіті Командування Повітряних Сил міститься ще одна важлива деталь - райони пуску крилатих ракет "Калибр" з акваторії Чорного моря. Зазначено, що до удару було залучено малий ракетний корабель та підводний човен які запустили ракети з району Феодосії та Новоросійська.

Останнє вкотре нагадує про те, що у РФ залишається можливість пусків ракет "Калибр" навіть з району своєї другої за розміром бази Чорноморського флоту.

Враховуючи те, що мінімальна оцінка дальності польоту цієї крилатої ракети становить 1500 км, її вистачає для того, щоб під час запуску з району Новоросійська запустити цю ракету по будь-якій точці України. Нагадаємо, що за іншими оцінкам дальність цієї ракети може становити 2500 км.

Дальність Калибр під час пуску з Новоросійська
Дальність крилатої ракети "Калибр" ,у випадку 1500 км, під час пуску з району Новоросійська

Але попри таку можливість ворог все одно вкрай обмежено використовує район Новоросійська для пуску ракет, як й саму базу й востаннє про пуски з цього району Командування ПС ЗСУ повідомляло ще у червні цього року.

Читайте також: F-35A та Eurofighter показали, як злітатимуть з трас, і це очевидна вимога за висновками з війни в Україні