В російському Наро-Фомінську, що під Москвою та 400 км від України, сьогодні, у ніч на 10 квітня, скоріш за все, російські військові збили власний російський вертоліт, прийнявши його за український дрон.
На це вказує ціла купа відео на якому зафіксований літальний апарат вертолітного типу, який намагаються збити над містом. Також місцеві ЗМІ повідомили, що збитий близько 22:40 за місцевим часом "БПЛА". А це відбулось у той самий час, коли об'єкти у Московській області атакували українські далекобійні дрони.
Читайте також: Італія та РФ у 1990-хх роках спільно розробляли M-346 та Як-130, але чому британці про це згадали зараз
Через низьку якість нічної зйомки доволі складно ідентифікувати літальний апарат, але лопаті, що обертаються та відповідний шум не залишає багато варіантів. Окрім того, на ще одному відео можливо більш чітко роздавитися, що мова йде саме про вертоліт. Але цивільний чи військовий та якої саме моделі - невідомо.
Може виникнути питання - чому у вертольоту світяться лопаті. І це не у так званий ефект Коппа-Етчеллса, коли лопаті вертольоту починають світитися через тертя об пил чи пісок, бо побачити його можливо лише у пустелі під час посадки чи злету літального апарата.
Справа в тому, що до складу світлотехнічного обладнання вертольотів входять не лише аеронавігаційні вогні та проблискові маяки, а й контурні вогні, що встановлені на кінцях лопатей для світового позначення області несучого гвинта.
Також може виникнути питання, чому росіяни взагалі обстрілювали власний вертоліт. І саме тут можливо звернути увагу, що по ньому працювали лише з кулеметів та, можливо, зеніток типу ЗУ-23-2, а не за допомогою ЗРК. Поясненням цього може бути те, що вогонь по ньому вели не зенітні підрозділи, а військові з території військових частин.
Зокрема прямо у Наро-Фомінську знаходиться пункт постійної дислокації 4-ї окремої танкової "Кантемирівської" дивізії, учбовий центр військової академії ім. Фрунзе, а також військова база паливно-мастильних матеріалів. При цьому, з огляду на трасери, вогонь вели всі одночасно.
І це далеко не перший відомий випадок, коли росіяни обстрілюють власні літальні апарати, прийнявши їх за українські далекобійні дрони. Наприклад, 26 листопада 2024 року цивільний Ан-2 був обстріляний над нафтопереробним заводом "Газпром нефтехим Салават" у Башкирії.
Але тоді машина українського авіаконструктора показала справжню міцність конструкції. У іншому випадку, з величезною ймовірністю, росіяни або повністю б замовчали випадок, або б відрапортували про успішне збиття українського дрона. Саме тому навряд росіяни визнають факт вогню по своєму вертольоту у Наро-Фомінську.
Читайте також: У Франції натякнули на вихід з програми винищувача FCAS, розкритикували рівні права та партнерів з Німеччини та Іспанії