xcounter
#

ВМС Японії отримали вже 7 стелс-фрегат за останні 3 роки, але попередні 6 досі без пускових до Tomahawk

4705
Фрегат класу Mogami. Ілюстративне фото
Фрегат класу Mogami. Ілюстративне фото

Днями Сили самооборони Японії отримали вже сьомий стелс-фрегат за останні 3 роки, проте несподівано виявилося, що минулі шість фрегатів досі без пускових установок під крилаті ракети Tomahawk і не тільки

Нещодавно відбулась церемонія передачі сьомого фрегата класу Mogami - Niyodo FFM-7. Розробляє та будує ці фрегати японська компанія Mitsubishi Heavy Industries (MHI).

Про це повідомляє видання Naval News. А від Defense Express додамо, що у 2015 році було розроблено проєкт фрегата класу Mogami, а вже у 2017 році Агенція з питань закупівель, технологій та логістики (ATLA) обрала MHI головним підрядником для будівництва фрегатів.

Читайте також: Британці мають настільки гостру проблему з палубними AWACS, що хочуть для цієї ролі спробувати MQ-9B
Сьомий фрегат класу Mogami - Niyodo FFM-7
Сьомий фрегат класу Mogami - Niyodo FFM-7. Фото - MHI

Японці спочатку хотіли замовити 22 такі фрегати, але потім скоротили замовлення до 12, а замість 10 скасованих вони хочуть потім придбати ще 12 фрегатів цього класу, але вже оновленої версії. Будівництво перших фрегатів з 12 замовлених розпочалося у 2019 році, і вже у 2022 році були передані в експлуатацію до Сил самооборони Японії.

Проте, попри те, що перші фрегати цього класу знаходяться в експлуатації вже понад три роки, виявляється, що універсальні вертикальні пускові шахти Mk41, ці фрегати почали отримувати лише зараз, зокрема першим їх отримав новий Niyodo.

Yahagi ВМС Японії класу Mogami
Yahagi ВМС Японії класу Mogami. Фото - @JMSDF_mrh

Їх постачання буде здійснюватись поступово, зокрема, три системи буде поставлено у поточному, 2025 фінансовому році (ймовірно перша вже встановлена на Niyodo), чотири системи у 2027 році та ще три у 2028 році. Всі наступні фрегати будуть вводитись в експлуатацію з вже встановленими ПУ Mk41.

Фрегати класу Mogami серед озброєння мають 16 вертикальних пускових установок Mk41, які здатні запускати зенітні ракети сімейства Standard Missile та крилаті ракети Tomahawk, 8 протикорабельних ракет Type 17 із дальністю ураження 400 км, одну 127-мм гармату Mk 45 Mod 4, торпеди Type 12, один зенітно-ракетний комплекс SeaRAM із дальністю 10 км, морські міни, гелікоптер SH-60L, та 2 дистанційно керованих кулемети.

Момент запуску ракети SM-6 з пускової Mk41. ілюстративне зображення

Tomahawk до речі Японія закупила лише у січні 2024 року за 1,7 млрд доларів за 400 одиниці і стала другим іноземним оператором Tomahawk після Великої Британії. Але серед далекобійних можливостей не лише вони, бо в арсеналі фрегата має з'явитися нова версія протикорабельної ракети Type 12, яка повинна мати дальність у 900, а згодом у 1500 км.

Сьомий фрегат класу Mogami - Niyodo FFM-7
Сьомий фрегат класу Mogami - Niyodo FFM-7. Фото - X @Kirasanmi

Вартість одного фрегата класу Mogami оцінюється у близько 450 мільйонів доларів. Вони мають такі тактико-технічні характеристики:

  • стандартна водотоннажність - 3900 тонн
  • довжина корпусу - 132,5 метра
  • ширина корпусу - 16,3 метра
  • максимальна швидкість ходу - 30 вузлів
  • екіпаж - 90 моряків
Спуск на воду сьомого фрегату класу Mogami - Niyodo FFM-7
Спуск на воду сьомого фрегату класу Mogami - Niyodo FFM-7. Фото - HMI

Варто згадати, що саме фрегати Mogami стали першими бойовими кораблями, експорт яких дозволила сучасна Японія, адже вони тільки нещодавно почали знімати самообмеження на експорт озброєння. Також можна згадати, що завдяки цим Mogami Японія збирається побудувати за 5 років удвічі більше фрегатів, ніж Росія планує мати у Тихоокеанському флоті.

Читайте також: Білоруси через 15 років таки спромоглись прийняти на озброєння власний БТР Volat V-2