xcounter
#

Українські FPV-дрони з машинним зором вже на передовій: уражають ціль навіть під РЕБ (відео)

10194
Українські FPV-дрони з машинним зором вже на передовій: уражають ціль навіть під РЕБ (відео)

Перші зразки FPV-дронів з автонаведенням на ціль вже у ЗСУ та успішно уражають цілі прикриті щільним РЕБом - відкрито збір

Українські розробники вже у бойових умовах успішно випробували FPV-дрони, які оснащені так званим машинним зором, точніше - автоматичним наведенням на ціль на кінцевій ділянці польоту.

Це дозволяє нівелювати дію засобів радіоелектронної боротьби ворога, бо оператору достатньо виокремити ціль для ураження, а далі дрон самостійно прямує до неї. Роботу такого дрона показав волонтер Сергій Стерненко, на якому таким дроном уражається ворожий танк, а також додав, що це результат спільної роботи 60-ї та 63-ї механізованих бригад ЗСУ.

Читайте також: Як захиститись від фейкових тренажерів

"Технологія нова, потребує вдосконалення і масштабування. Тому я прошу у якості подарунка мені на ДН задонатити на такі дрони. Вони нівелюють роботу ворожого РЕБ у більшості випадків та дозволяють ще ефективніше бити ворога!", - пише волонтер.

Також окреслено й розмір збору на понад 1300 таких дронів та інвестиції у розбудову цієї технології - 50 млн грн. Формально це означає, що один такий дрон коштуватиме близько 38 тисяч грн, майже 1 тисячу доларів. Але це кошти разом із витратами на продовження розробки, а також дрони, які будуть оснащені, як денними, так і нічними камерами, які значно дорожчі.

Більше того, навіть за ціною 1 тисячу доларів проти абсолютно умовних 500 за простий FPV-дрон важливо рахувати ціну ураження цілі.

FPV-дрон

Зокрема за доволі оптимістичною пропорцією, на одне ураження цілі необхідно 3-4 звичайних FPV-дронів. Бо не всі з них долітають через ворожий РЕБ, а безпосереднє влучання залежить від майстерності оператора. Водночас дрон з автонаведенням не лише ігнорує РЕБ, але й зменшує вимоги до рівня підготовки оператора.

Таким чином, хоча FPV-дрон з автонаведенням і буде коштувати дорожче, вартість ураження та знищення цілей цілком може бути значно меншою ніж звичайними FPV-дронами на "ручному кернуванні". Сергій Стерненко додав, що як тільки продукт буде повністю готовий планується залучити до закупівель державу, що дозволить масштабувати виробництво.

Також нагадаємо, що ще один потенційно ефективний напрям розвитку дронів - використання оптоволоконного дроту для керування дроном в Україні також розвивається, зокрема "Дронарня", яка працює над розробкою та виробництвом БПЛА, показала свій зразок FPV-дрона з оптоволокном.

Читайте також: Ракети для ППО будуть, а F-16 прибудуть чітко за планом - підсумки "Рамштайн-20"