xcounter
#

У РФ нема ракет з Ірану, а в Україні є власні з дальністю 700 км

8029
Zolfagar
Zolfagar

РФ поки не отримала з Ірану Fateh-110​ та Zolfagar, а Україна має власну розробку далекобійної ракети з дальністю 700 км

Під час форуму "Україна.2024" пролунало два доволі цікавих повідомлення щодо ракетного озброєння. Перше - стосується балістичних ракет з Ірану, які РФ нібито вже отримала у кількості 400 одиниць. Друге - власної ракетної програми України.

Щодо іранського ракетного озброєння - Fateh-110 та Zolfagar, то як повідомив очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов, то наразі РФ їх не отримала.

Читайте також: США бідкаються, що повторили помилку Афганістану, коли не створили депо для ремонту Patriot ЗСУ

"Їх нема. Це не відповідає дійсності", - зазначив Кирило Буданов, додавши, що постачання ракет з КНДР не є масовими.

Таким чином, починаючи ще з осені 2022 року загроза передачі Іраном балістичних ракет до РФ залишається можливою, але не реалізованою загрозою.

А щодо українського озброєння, то міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін на тому ж форумі зробив заяву щодо української ракетної програми.

"Найважливіша програма для нашої країни - це ракетна програма. Але про неї я скажу не більше, аніж мій президент - у нас зʼявилась наша далекобійна зброя, яка вразила ціль на 700 км", - зазначив Олександр Камишін.

Але перед тим, як робити висновок відносно цієї фрази необхідно зазначити, що Володимир Зеленський повідомив про далекобійну зброю, яка уражає цілі на дальності 700 км ще у серпні 2023 року. А у листопаді минулого року начальник Головного управління ракетних військ і артилерії та безпілотних систем Генерального штабу ЗСУ бригадний генерал Сергій Баранов уточнив, що мова йде саме про ракетне озброєння й мова йде про нову розробку й це саме ракета. Балістична чи крилата - залишилось невідомим.

І хоча Олександр Камишін дійсно нічого нового не повідомив, він підтвердив, що такі роботи йдуть та мають найвищий пріоритет.

Читайте також: Оголошено скільки готувалась операція зі знищення А-50У, й скільки літаків дійсно залишилось