xcounter
#

У міноборони Польщі лаконічно відповіли на питання про потребу у майже сотні Apache

19801
Фото ілюстративне, джерело - U.S. DoD
Фото ілюстративне, джерело - U.S. DoD

Сучасне поле бою вносить свої корективи в закупівлі того чи іншого озброєння, водночас у Boeing зрозуміло що впевнені у майбутньому своїх гелікоптерів Apache

Влітку цього року Польща уклала дійсно рекордний для себе контракт аж на 10 млрд доларів за закупівлю одразу 96 ударних вертольотів AH-64E Apache, постачання яких має тривати протягом 2028-2032 років, водночас з огляду на кількість машин та кошти, які потрібно витратити на закупівлю, а згодом і на обслуговування цих літаків, виникає питання доцільності закупівлі аж такої кількості гелікоптерів.

Бо, з одного боку, поки що не можна стверджувати, що гелікоптери потрібні взагалі. А з іншого - війна в Україні демонструє вразливість цього озброєння проти сучасних засобів протиповітряної оборони, крім того, є випадки ураження гелікоптерів й зенітними FPV-дронами.

Читайте також: Чим Apache може збивати безпілотники і наскільки це дорого

І тому сьогодні країни переосмислюють потреби в гелікоптерах, зокрема, наприклад, Південна Корея, попри наявність згоди держдепу США на 32 гелікоптери Apache, зараз ретельно вивчає, чи потрібні вони їм взагалі.

AH-64E Apache
AH-64E Apache, фото - US DoD

Повертаючись до Польщі, то, як розповідає видання Defence.24, питання доцільності закупівлі майже сотні гелікоптерів Apache підіймалося на телевізійній програмі Polsat "Gość Dzieńrzeń", в якій брав участь очільник оборонного відомства Польщі Владислав Косіняк-Камиш.

Який на питання журналіста про те, чи потрібні сьогодні бойові гелікоптери в епоху дронів відповів, що "ключем до успіху" є поєднання таких бойових одиниць, як гелікоптер Apache, перед яким летить дрон, над ним в небі винищувачі F-35 і на землі - танки Abrams.

Очевидно, що така відповідь аж ніяк не розкриває питання повністю, але водночас тут можна розглядати Польщу не тільки як окрему країну, але й як члена НАТО, і в цьому контексті потреба у більшій кількості гелікоптерів можна пояснити загальними потребами Альянсу.

Як приклад, раніше в Естонії фактично прямо натякали, що союзники по НАТО можуть розташувати у них свої гелікоптери, тоді як безпосередньо Естонія у рамках досить обмеженого оборонного бюджету зосередиться на закупівлях такого озброєння, як ті ж FPV-дрони.

Водночас нещодавно у Boeing розповіли своє бачення майбутнього легендарного Apache, і в тому числі з урахуванням досвіду України, і виробник цього гелікоптера зрозуміло впевнений у майбутньому своєї машини та говорить також про ті чи інші удосконалення гелікоптера з огляду на зміни у сучасному полі бою.

Читайте також: Бундесвер менше ніж через рік отримав перший H145M, які замовили замість Apache