Під час виставки AUSA у Вашингтоні, яка тривала з 9 по 11 жовтня 2023 року, компанія BAE Systems показала прототип нового комплексу протиповітряної оборони малої дальності під позначенням AMPV CUAS (Counter-Unmanned Aircraft System).
Зазначається, що базою для такого ЗРК має стати універсальна бронемашина AMPV, серійне виробництво якої невеликими партіями для Армії США почалось ще у 2020 році. Основним озброєнням такої машини має стати пускова установка для запуску ракет Stinger, взята із уже існуючого ЗРК малої дальності Stryker M-SHORAD. Про це йдеться в публікації польського порталу Defence24.
Читайте також: ХАМАС почав бити по Ізраїлю далекобійними "Аяш-250", ЦАХАЛ застосував "Пращу Давида"
Тут від Defense Express можемо додати, що сам по собі цей проект виглядає цікавим, і таким, що навряд чи вимагає значних конструктивних переробок, але ж далі виникають певні нюанси.
Очевидно, що по цьому проекту ЗРК малої дальності AMPV CUAS компанія BAE Systems працює саме для того, щоб задовольнити запит Армії США на збільшення кількості наявних засобів протиповітряної оборони малої дальності, необхідних для насичення поля бою. Але тут для початку треба масштабувати випуск самих AMPV, бо якщо опиратись на дані The Military Balance 2023, то зараз американське військо має лише близько 130 таких машин загалом.
Крім того, варто зважити й на той нюанс, що Армія США уже за три роки хоче отримати заміну для FIM-92 Stinger. Навіть якщо з поправкою на те, що нова зенітна ракета малої дальності має вцілому відповідати габаритам "Стінгера" та вписуватись у ту саму пускову установку від Stryker M-SHORAD, все рівно це може внести свої корективи у проект ЗРК малої дальності AMPV CUAS.
Раніше Defense Express розповідав про те, що німці мають таємничий ЗРК малої дальності, який міг би замінити "Стріла-10" або ж "Оса-АКМ". І тут мова по суті про комплекс ACSV G5, шасі якого виглядає теж скоріше як розвиток M113.
Читайте також: Пентагон сказав, що за ППО США робитимуть разом з Україною, і там про AIM-7 та "Бук"