xcounter
#

ХАМАС почав бити по Ізраїлю далекобійними "Аяш-250", ЦАХАЛ застосував "Пращу Давида"

10318
Аяш-250
Аяш-250

Для "Аяш-250" це був лише другий пуск, а для "Пращі Давида" - трете реальне бойове перехоплення цілі

Після використання реактивних снарядів типу "Касссам" бойовики ХАМАС почали обстрілювати Ізраїль більш далекобійними ракетами "Аяш-250".

Як мінімум одна ракета була запущені сьогодні, 13 листопада, ціллю, як повідомили терористи стало місто Цфат у близько 200 км від Сектора Гази. При цьому дальність "Аяш-250" декларується на рівні до 250 км.

Читайте також: Пентагон сказав, що за ППО США робитимуть разом з Україною, і там про AIM-7 та "Бук"
Аяш-250
Пуск ракети "Аяш-250"

І це лише другий епізод з використанням цієї ракети. До цього її запустили лише один раз 13 травня 2021 року по аеропорту Рамон.

Для перехоплення ракет Ізраїль застосував комплекс протиракетної оборони "Праща Давида", зазначивши, що зміг перехопити "Аяш-250" у районі Хайфи.

Базою для розробки ракети стала іранська ракета "Бадр-3". Вона має меншу дальність у районі 60 км та несе бойову частину розміром 250 кг. Особливістю ракети є повітряний підрив на висоті близько 20 метрів та готові уражаючі елементи з розльотом на відстань до 350 метрів.

Бадр-3
"Бадр-3"

Водночас для комплексу ПРО "Праща Давида" це лише трете реальне бойове використання з перехопленням ворожих ракет. Перші два епізоди припали на 10 квітня та 12 квітня 2023 року, коли було успішно перехоплено неназвані ракети випущені з Сектору Гази. Але їх цілями мав бути Тель-Авів та Єрусалим у приблизно 60-70 км від найближчого пускового району.

Нагадаємо, що "Праща Давида" має заявлену дальність перехоплення ракет від 40 до 300 км, а протиракета Stunner, в якій використано двоступеневу схему, розганяється до швидкості 7,5 Маха.

І саме цей комлпекс, замість Patriot PAC 3, обрала Фінляндія, яка планує закупити неоголошену кількість комплексів "Праща Давида" загальною вартістю у 316 млн євро. При цьому, якщо навіть мова йде про один комплекс "Праща Давида", то це все одно вже втричі дешевше за Patriot.

Читайте також: Реальні темпи танкобудування у Європі на прикладі модернізації австрійських Leopard 2