xcounter
#

Пентагон сказав, що за ППО США робитимуть разом з Україною, і там про AIM-7 та "Бук"

12731
ЗРК "Бук" Повітряних Сил ЗСУ, ілюстративне фото довоєнних часів
ЗРК "Бук" Повітряних Сил ЗСУ, ілюстративне фото довоєнних часів

А от по анонсованій системі під ракети AIM-9M таємниця збільшилась, бо цю зброю будемо робити не ми

Напередодні зими та очікуваної кампанії ударів від РФ по енергетиці України Пентагон запустив проект FrankenSAM, мета якого – зібрати для нашої країни усі доступні зараз системи протиповітряної оборони у світі, та/або адаптувати ЗРК радянського зразка під західні ракети. Такий проект став особливо важливим на тлі того, що через внутрішні суперечки в Конгресі не можуть визначитись щодо майбутнього формату фінансування та допомоги України.

Також FrankenSAM спрямований не просто на те, щоб доставити усі засоби ППО нашій країні максимально швидко, але й по суті і на те також, щоб на основі уже існуючих технологічних рішень створювати нові системи протиповітряної оборони. Про це йдеться в публікації видання Associated Press.

Читайте також: Путін "застеріг" Ізраїль від наземної операції проти ХАМАС пообіцявши "серйозні наслідки"
Адаптація комплексу 2К12 "Куб" під AIM-7E із пусковими комплексу Aspide від чеської Retia, зображення з відкритих джерел

При цьому автори видання наводять перелік з двох проектів в рамках FrankenSAM, із якого можна побачити бодай натяк як мінімум на дві речі – як виглядатиме нерозкритий засіб ППО, виготовлення якого в Україні має стартувати спільно із США в найближчі місяці, та якою все таки має бути анонсована конфігурація комплексу під ракету малою дальності "повітря-повітря" типу AIM-9M.

Перше – як випливає із публікації AP News, то в Україні разом із США спільно займатимуться саме адаптацією радянських ЗРК типу "Бук" під ракети AIM-7. Деталі цього проекту досі лишаються невідомими, хоча вперше про намір США провести адаптацію наших комплексів "Бук" під ракети AIM-7 стало відомо ще у січні 2023 року.

Адаптація ЗРК 2К12 "Куб" під зенітні ракети RIM-162 ESSM від польської WZU, архівне зображення з відкритих джерел

Уже тоді деякі ЗМІ із США "підказували", як наші ЗРК "Бук" могли адаптувати під ракети AIM-7, і з того випливало, що базою для такої переробки могли стати нереалізовані проекти польських та чеських компаній зразка 2000-х років.

Але щоправда, там в якості бази фігурували все ж інші радянські ЗРК – "Куб". Тому виглядає так, що по факту проект саме по "Буку" під AIM-7 нашим та американським інженерам доводилось створювати самостійно.

Адаптація "Оса-АКМ" під IRIS-T, зображення архівне, джерело - Defence24

Наступна важлива деталь – як виявилось, нерозкритий засіб ППО під ракету "повітря-повітря" AIM-9M для нас США виготовлятимуть самостійно. Це в свою чергу дозволяє виключити варіант, що під AIM-9M будуть адаптувати радянські ЗРК типів "Стріла-10" та "Оса-АКМ".

Натомість – дозволятиме говорити, що майбутній ЗРК малої дальності від США буде схожим скоріше на британську імпровізовану систему під ракету AIM-132 ASRAAM на ерзац-пускових, або ж на MIM-72 Chaparral.

AIM-132 ASRAAM на SupaCat
Читайте також: Реальні темпи танкобудування у Європі на прикладі модернізації австрійських Leopard 2