Про це повідомила Служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України на своїй сторінці у Facebook.
Метою тренування було відпрацювання взаємодії у складі багатонаціональних тактичних з’єднань відповідно до стандартів НАТО та підвищення рівня взаємосумісності.
Читайте також: Український "Руслан" доставив першу партію зроблених у Польщі для Філіппін гелікоптерів
![PASSEX, НАТО, ВМС ЗСУ, Defense Express](/media/contentimages/a685faa4d8b32ba5.jpg)
Під час виконання спільних маневрів у відкритому морі, кораблі ВМС України, Греції, Італії, Болгарії, Румунії, Туреччини, відпрацювали низку завдань по підвищенню взаємосумісності у відповідності до стандартів Північноатлантичного Альянсу. Основна увага приділялась удосконаленню навичок та дій екіпажів кораблів під час виконання завдань у складі корабельно-катерних груп. Після зустрічі кораблів у запланованій точці та проведення візуального розпізнавання, силами та засобами держав-членів та партнерів НАТО було відпрацьовано низку спільних корабельних вправ, серед яких "проводка за тралами", "буксирування пошкодженого корабля", групове тактичне маневрування, тощо.
![PASSEX, НАТО, ВМС ЗСУ, Defense Express](/media/contentimages/69c5faa4d9e060cc.jpg)
Спільні завдання та тренування з військовими кораблями США та НАТО - дають змогу ВМС ЗС України бути взаємосумісними та готовими разом стати на захист безпеки, стабільності та миру в Чорноморському регіоні.
Нагадаємо, що 9 жовтня ц.р. в акваторії Чорного моря, група катерів ВМС ЗС України разом з есмінцем Королівських ВМС Великобританії "Dragon" також провели спільні тренування типу "PASSEX". Метою тренування було вдосконалення майстерності та обмін досвідом між командами кораблів держав-членів та партнерів НАТО.
![PASSEX, НАТО, ВМС ЗСУ, Defense Express](/media/contentimages/3ef5faa4dcd74d83.jpg)
До навчань залучилися малі броньовані артилерійські катера, патрульний катер типу "Island", а також вертоліт Мі-14 морської авіаційної бригади ВМС ЗС України. Під час виконання спільних маневрів у відкритому морі, кораблі та катери держав-учасниць навчання відпрацювали низку завдань з підвищення взаємосумісності у відповідності до стандартів Північноатлантичного Альянсу. Зокрема, корабельно-катерною групою, на переході морем було відпрацьовано тактичне маневрування, тренування зі зв’язку, протиповітряну оборону, відбиття ударів противника тощо.
![PASSEX, НАТО, ВМС ЗСУ, Defense Express](/media/contentimages/b895faa4ddb20b45.jpg)
Раніше Defense Express повідомляв, про плани ВМС ЗСУ щодо майбутнього українських корабельних проектів, атакож про те, що дивізіон патрульних катерів Island ВМС ЗСУ отримав новий пункт базування.
Читайте також: Спецпризначенці ВМС ЗС України провели навчання в Одеському порту (фото)