"Сьогодні у Військово-Морських Силах і Збройних Силах України визначальна подія - перший раз в історії національного флоту, починаючи з 90-х років, українські ВМС отримують причальний фронт в порту "Південний", де до цього ніколи не базувалися кораблі та військові катери. Контр-адмірал А́льфред Та́йєр Ме́хен казав, що морська міць починається на суходолі, тому з інфраструктури, кораблебудівної галузі починається успіх в морі. Причальний фронт – це ще один крок до зміцнення обороноздатності і отримання відповідних спроможностей ВМС України", - зазначив командувач ВМС ЗСУ контр-адмірал Олексій Неїжпапа на церемонії підняття Військово-Морського Прапору ЗС України над новим пунктом базування катерів національного флоту.
"На виконання рішення військово-політичного керівництва України, сьогодні в порту “Південний” ми урочисто піднімаємо Військово-Морський Прапор України. Цей захід є свідченням зміцнення позицій українського флоту та посилення наших спроможностей в Чорному морі. Нещодавно – 14 вересня, Президент України підписав Стратегією національної безпеки України, в якій визначено конституційний курс Держави на забезпечення незалежності і державного суверенітету, відновлення територіальної цілісності України, набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО", - додав Олексій Неїжпапа.
Читайте також: Наступного року ВМСУ має отримати ще 3 "Айленди" від США
У "Південному" дислокуватимуться патрульні катери типу Island - P190 "Слов'янськ" і P191 "Старобільськ", отримані Україною від США в порядку військової допомоги. А в перспективі тут буде зібрано дивізіон катерів цього типу. У 2020-2021 році США збираються передати Україні ще три катери типу Island - USCGC Ocracoke (WPB-1307), USCGC Washington (WPB-1331) і USCGC Kiska (WPB-1 336).
Як раніше заявляв командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа, "ці катери Берегової охорони США мають підвищити бойові спроможності ВМС України під час виконання завдань в Азово-Чорноморському регіоні". Для них Військово-морські сили Збройних сил України наразі готують екіпажі.
Патрульні катери типу Island - P190 "Слов'янськ" і P191 "Старобільськ", поки розташовуються на причалі Українського наукового центру екології моря, але найближчим часом для них закуплять плавучий причал ПЖ-61У, здатний прийняти чотири катери класу Island, "Гюрза-М" і "Кентавр". Відповідний тендер виграв херсонський державний завод "Паллада", який отримає 23,5 млн грн.
Про плани підписання контракту між Міністерством оборони України та Херсонським державним заводом "Паллада" на виготовлення та постачання плавучого причалу стало відомо під час візиту Президента України Володимира Зеленського до Херсонської області.
ДП "Херсонський державний завод "Палада" почав проектування нового плавучого причалу з надміцного "морського" бетону ще в липні – в рамках підготовки до тендера Міноборони України.
Мобільний причал завдовжки 60 метрів та завширшки 7 метрів можна буде відбуксирувати до будь-якої водойми для швартування суден.
Зазначимо, що наприкінці 2019-го року для ВМС ЗС України було передано земельну ділянку розміром у 2,4 гектара в мікрорайоні 1/7 у місті Южний, яка буде використовуватися для потреб майбутнього дивізіону катерів класу Island.
Наразі у ВМС ЗС України проходить реорганізація. Всі надводні сили планують звести в чотири дивізіони з базуванням в Одесі, Южному, Очакові та Бердянську.
Читайте також: "Палада" почала проектувати плавучий док для Міноборони (фото)