xcounter
#

Словаччина надасть Україні винищувачі МіГ-29AS: протиповітряну оборону країни забезпечить Чехія

МіГ-29AS
МіГ-29AS
10691

Словаччина має на озброєнні дев'ять Міг-29AS та два МіГ-29UBS, які пройшли модернізацію у середині 2000-х років

Словаччина посилить протиповітряну оборону України власними винищувачами МіГ-29, про це офіційно повідомив прем'єр-міністр країни Едуард Геґер під час спільного інтерв'ю зі своїм чеським колегою Петром Фіалою на телеканалі ct24.

Про можливість такого рішення стало відомо наприкінці червня, але головною його умовою була згода інших країн НАТО, зокрема Чехії або Польщі прикрити Словаччину. Справа в тому, що після передачі літаків небо країни залишалось без захисту, бо до цього Братислава передала комплекси С-300, які були у неї на озброєнні й все що залишається - незначна кількість застарілих ЗРК "Куб".

Читайте також: Ремонтні заводи РФ відмовляються лагодити мотлох російської армії: стало зрозуміло, навіщо Кремлю мобілізація підприємств
МіГ-29AS

Водночас чеський прем'єр-міністр Петр Фіала підтвердив, що повітряний захист Словаччини забезпечать чеські повітряні сили. Строк розгортання такого повітряної парасольки визначено на рівні вересня.

Едуард Геґер також повідомив, що розглядається можливість відправлення танків, які знаходяться на озброєнні Словаччини. Але відносно передачі озброєння він не став вдаватися у деталі та пояснив це проханням України не розголошувати об'єми військової допомоги.

З боку Defense Express зазначимо, що на озброєнні у Словаччини знаходяться (відповідно до Military Balance) дев'ять Міг-29AS та два МіГ-29UBS. Ці літаки у середині 2000-х років були модернізовані РФ шляхом встановлення нової бортової електроніки західного виробництва, включно зі встановленням бортового комп'ютера, систем навігації та багатофункціональних індикаторів у кабіні пілота.

миг-29 словаччина

У 2018 році Словаччина підписала контракт на 14 одиниць F-16V загальною вартістю у 1,6 млрд євро, за планом перші машини мали надійти у 2022 році, але через затримки вони очікуються пізніше.

Щодо танків, то словацька армія має лише 30 одиниць Т-72М. Братислава також мала намір їх замінити на західні зразки на рівні 2023 року.

Т-72М словаччина
Читайте також: Як Польща планує зупиняти рашистські танки, якщо Кремль захоче взяти "коридор на Сувалки"