Російська армія залишилась без двох ударних вертольотів Ка-52 та двох транспортних Ми-8, які були знищені на майданчику для підскоку авіації в Бєлгородській області, у результаті майстерних дій ССО у взаємодії з ГУР МОУ та ЗСУ.
Удар був завданий за допомогою HIMARS, а безпосередній моніторинг здійснювався за допомогою розвідувального БПЛА, з якого й було знято дійсно чудове відео.
Читайте також: Румуни купляли F-16 без тендера і тепер "рефлексують" по Gripen, який формально "був на столі"
Як зазначено, удар був завданий M30A2 - це високоточні ракети GMLRS, які мають дальність близько 80 км. Бойова частина M30A2 - готові уражаючі вольфрамові елементи. За рахунок повітряного підриву безпосередньо над ціллю вони демонструють надвисоку ефективність на рівні із касетними боєприпасами.
Водночас це один з небагатьох випадків використання GMLRS для подібних атак. До цього часу знищення російських вертольотів українськими розрахунками HIMARS відбувалось або за допомогою ракет ATACMS по вертодромах, або під час їх посадки у безпосередній близькості до фронту. Наприклад, як у грудні 2023 року, коли ЗСУ з HIMARS знищили російський Ми-8 прямо у полі.
OSINT-спільноти вже змогли знайти точні координати удару - поле на схід від містечка Івня, що поруч із адміністративним кордоном Курської області. Тобто точка удару від найближчої ділянки кордону чи фронту у 55 км. При цьому до цієї відстані треба додати відступ пускової HIMARS на безпечну до застосування дальність.

А єдиною причиною, чому удари GMLRS по російських майданчиках підскоку вертольотів не стали масовим явищем є лише те, що у РФ чудово знають дальність відповідних засобів, що є у розпорядженні ЗСУ. Тобто можуть просто не розміщувати такі майданчики ближче ніж за умовну зону дії HIMARS з цими ракетами.
Водночас чому ворог вирішив розгорнути цей майданчик у небезпечній зоні залишається під питанням. Можливо хтось з російського командування дійсно повірив у свою ж пропаганду про те, що Україні "вимкнули HIMARS".
Більше того, це ще й питання часу реакції, бо на таких майданчиках вертольоти знаходяться відносно мало часу, зазвичай лише для заправки та переозброєння. Тому завжди варто пам'ятати, що будь-яка високоточна зброя стає безпорадною, якщо своєчасно не надати відповідну точність координат цілі. Саме тому, за успішним ударом стоїть дуже складна операція з виявлення самого майданчика підскоку та часу для удару.
Читайте також: Український Inguar тестували в бойових умовах, тож які відгуки про цю бронемашину і які будуть оновлення