Наприкінці минулого року українська компанія Inguar Defence повідомила про те, що вже має перші угоди на постачання їхньої власної розробки - нової бронемашини під назвою Inguar-3, перші постачання цих машин у підрозділи Сил безпеки та оборони України заплановані
А нещодавно "Армія TV" оприлюднила відео із цією машиною, в якому поспілкувалося із співзасновником компанії та одним з авторів машини Inguar Артемом Ющуком, який зокрема розповів про те, як була удосконалена машина за результатами випробувань, а які рішення виявилися напрочуд вдалими.
Читайте також: Чим зручна нова українська машина Inguar-3 і яка цікава історія була з неочікуваним покупцем
"Ця машина була протестована ще влітку [2024 року] з 12-ою бригадою "Азов" Національної гвардії у Серебрянському лісі. Тоді машина була майже місяць, виконувала функції евакуації й в принципі це стало підставою для першого нашого контракту. У кінці 2024 року машина пройшла бойові випробування на Сумському напрямку разом з прикордонниками, це буквально ділянка 400 м від кордону з Росією", - розповідає Артем Ющук, один з авторів проєкту Inguar.
Він наголошує, що обидва випробування були цікавими, зокрема під час участі у бойових діях у Серебрянському лісі машина була пошкоджена скидом з дрона, але на пробитих колесах змогла евакуювати пораненого бійця. Тоді як на Сумщині машина тестувалася на складній болотистій місцевості. "Дуже велику роль відіграють саме прохідні характеристики машини, безпосередньо система підкачки шин; блокування переднього, заднього, міжосьового диференціалів; її кліренс", - наголошує Артем.

Розробник машини Inguar відзначає, що після проведення випробувань машина була доопрацьована відповідно до отриманих відгуків від військових. Передусім Inguar отримав штатну систему радіоелектронної боротьби - машини будуть постачатися вже вбудованим РЕБом, керування яким відбувається із середини машини.
Також військові зауважили про необхідність щонайменше забезпечення на машині кріплення під антидроновий захист. "Зараз над цим працюємо, щоб це було рішення, яке дозволяє із заводу доукомплектовувати машину захисними решітками, які будуть допомагати ставати більш захищеною", - розповідає Ющук.
Одним з цікавих рішень у машині є камери, які стоять замість дзеркал огляду і зображення з яких виводиться на моніторі у машині. Як наголошує Артем, відсутність дзеркал виправдало себе на 100% як під час дій вдень, так і вночі. Машина була кодифікована саме з таким рішенням. Ба більше, розробники планують використовувати камери на всій лінійці техніки, яку будуть розробляти.
Ющук також розповів, що для бронемашини Inguar зараз розробляють дистанційно-керований бойовий модуль зі стабілізацією, він може бути озброєний 12,7-мм кулеметом типу Browning M2 або гранатометом, а також ПКТ.
Читайте також: Після ударів РФ завжди лишаються БЧ від "Шахедів" та ракет, для знешкодження яких може знадобитись UAT-TISA