xcounter
#

Після ударів РФ завжди лишаються БЧ від "Шахедів" та ракет, для знешкодження яких може знадобитись UAT-TISA

16250
UAT-TISA у варіанті ОПМ, рендер від UkrArmoTech
UAT-TISA у варіанті ОПМ, рендер від UkrArmoTech

Ворог намагається посилювати удари по цивільній інфраструктурі нашої країни, тому й для наших рятувальників потрібні машини з відповідним захистом

На поточному етапі війни бронеавтомобілі стають актуальними не тільки на лінії боєзіткнення: наприклад, рашисти перейшли до тактики повторних ударів по рятувальникам на місці попереднього обстрілу, тому в таких випадках необхідність захищеної техніки стає більш ніж очевидною.

Крім того, кожен масований удар РФ з використанням далекобійних дронів-камікадзе та ракет різних типів окрім всього іншого несе таку проблему, як нерозірвані бойові частини, які доводиться прибирати в тому числі з об’єктів критичної інфраструктури.

Читайте також: Поляки відкрили, що їх шасі Jelcz навіть під Patriot роблять з імпортних деталей, і з цим треба щось робити
UAT-TISA у варіанті ОПМ, рендер від UkrArmoTech

Якщо говорити про актуальність броньованих машин для наших рятувальників, то наприклад логічним було б робити спеціалізовану техніку на базі готових рішень, уже створених для наших військових.

Прикладом тут може бути оперативно-піротехнічна машина (ОПМ) UAT-TISA від компанії UkrArmoTech, базою під яку виступила легка бронемашина-пікап UAT-TISA, котра була показана на IDEX 2025 та допущена до використання в ЗСУ та інших складових Сил оборони України. Слід зауважити, що UAT-TISA у конфігурації, показаній на рендері вище, може бути як і оперативно-піротехнічною, так і пошуково-рятувальною машиною.

Просто взяти уже наявний бронеавтомобіль та дати рятувальникам - не підійде, бо крім відповідного рівня захисту, машина повинна нести певний комплект пошуково-рятувального обладнання, апаратуру зв’язку та живлення, потрібну рятувальникам. Тому оптимальним виглядає варіант - взяти існуючу базу та перетворити її на спеціалізовану машину.

UAT-TISA, рендер від UkrArmoTech

У випадку із оперативно-піротехнічною машиною UAT-TISA мова про те, що бронекапсула цієї машини дозволяє брати на борт п'ять осіб в захисному оснащенні, а під необхідний інструмент є окремий відсік поза бронекапсулою.

Бронекабіна машини має достатній захист, щоб витримати підрив на вибуховому пристрої потужністю 4 кілограми в тротиловому еквіваленті, або ж витримати влучання уламків масою 1,1 грам, що рухаються зі швидкістю 500 метрів на секунду.

Якщо далі говорити про особливості UAT-TISA у варіанті ОПМ, то там встановлена звукова апаратура, що дозволяє в радіусі 500 метрів оповістити населення про небезпеку, і також - апаратура зв’язку з дальністю дії до 20 кілометрів при використанні базової станції та до 3 кілометрів при використанні переносних радіостанцій.

UAT-TISA у варіанті ОПМ, рендер від UkrArmoTech

UAT-TISA у варіанті ОПМ на пошкоджених шинах може проїхати до 30 кілометрів на швидкості 30 кілометрів на годину, заміну колеса потім можна провести із використанням інструменту в ЗІП.

Варіант із використанням бронеавтомобіля як бази для спеціалізованої машини для наших рятувальників може виглядати прагматичним не тільки з огляду на технологічне рішення. Але й також з огляду на можливість дати додаткове завантаження підприємствам нашого ОПК, навіть якщо мова про продукцію формально "цивільного" призначення.

Читайте також: Rheinmetall почне робити зброю та боєприпаси на двох заводах, де виробляли запчастини до авто