xcounter
#

Rheinmetall почне робити зброю та боєприпаси на двох заводах, де виробляли запчастини до авто

3114
HX RMMV від Rheinmetall
HX RMMV від Rheinmetall

Це історія одночасно про кризу в німецькій автопромисловості та про нарощення оборонних потужностей у Європі

Керівництво німецького концерну Rheinmetall ухвалило рішення певною мірою перепрофілювати два свої заводи по виробництву комплектуючих до автотехніки на тлі кризи, яка загалом охопила автомобільну промисловість Німеччини.

Ці два заводи будуть частково переналаштовані на виробництво зброї та боєприпасів неназваної номенклатури, однак там також продовжуватиметься виробництво автозапчастин. Про це йдеться в публікації Reuters.

Читайте також: США заблокують свої компоненти для Gripen, аби Швеція через Бразилію не продала 10 літаків Колумбії за $2 млрд
БМП Lynx, фото - Rheinmetall

Під таке "гібридне" виробництво будуть перепрофільовані заводи в Берліні та Нойсі, але конкретні параметри (як то очікуваний обсяг інвестицій або час на конверсію промислових потужностей) наразі не розкриваються.

Як пишуть автори видання, їм у коментарях прес-служба концерну в загальних рисах окреслила, що "заводи виграють від промислової потужності Rheinmetall та від високого попиту зі сторони клієнтів у Німеччині та по всьому світу". І також – що на цих потужностях не відбуватиметься "переробка вибухових речовин", однак виготовлятимуться "захисні та механічні компоненти військового призначення".

Із наведеного вище натяку можна зробити висновок, що в даному випадку Rheinmetall планує перепрофілювати свої деякі "автомобільні" потужності на виробництво зброї та боєприпасів з тим, щоб наростити власні можливості по виконанню замовлень для Бундесверу та в інтересах оборонної підтримки України. І заодно - таки "втримати на плаву" свій сегмент по виробництву автозапчастин, можливо в очікуванні кращих часів для німецького автопрому.

Відновлення БМП Marder у Німеччині на потужностях Rheinmetall

Reuters також наводить дані про те, що за 9 місяців 2024 року чистий операційний прибуток збройного сегменту Rheinmetall виріс удвічі або до 339 мільйонів євро, у той час як аналогічний показник по автомобільному сегменту зменшився на 3,8% або до 74 мільйонів євро.

Слід врахувати також і те, що з початку 2022 року країни Європи загалом витратили на придбання техніки та озброєння аж 200 мільярдів євро, однак лише 20% із цієї суми, або 40 мільярдів євро припало на замовлення європейським оборонним компаніям, але тепер показник замовлень профільним підприємствам саме в Європі може суттєво вирости, особливо на тлі вимог нинішнього президента США Дональда Трампа.

Роботи по Leopard 2 на потужностях KMW, тепер - KNDS Deutchland, фото з відкритих джерел

Від Defense Express доповнимо, що наведений вище приклад із частковим перепрофілюванням "автомобільних" потужностей Rheinmetall на потреби оборонного виробництва насправді лише доповнює тенденцію із "перекуванням орал на мечі", яка зараз спостерігається в Європі. Тут для початку можна згадати той же приклад про те, що для виготовлення вузлів під RCH 155 та Leopard 2 KNDS купить завод, вагони якого досі має "Укрзалізниця".

Також в контексті "автомобільного" сегменту Rheinmetall варто згадати новину за січень 2025 року про те, що Німеччина замовляє у цього концерну вантажівки по середній ціні 580 тисяч євро за одиницю.

Читайте також: Rheinmetall купив румунську Automecanica Mediaş з прицілом на Україну