xcounter
#

Секретна ракета SiAW для "невидимок" F-35 та B-21, що буде крутіша за HARM: укладено новий контракт

3477
Стелс-літак п’ятого покоління F-35, фото — U.S. Air Force
Стелс-літак п’ятого покоління F-35, фото — U.S. Air Force

Ракета класу "повітря-поверхня" SiAW буде знищувати на полі бою низку цінних для противника цілей і базується на протирадіолокаційній ракеті AGM-88E AARGM

Американська компанія Northrop Grumman отримала новий контракт на програму розробки та випробувань секретної надзвукової ракети класу "повітря-поверхня" під назвою SiAW (Stand-in Attack Weapon), призначену для знищення цінних цілей у глибокому тилу противника, зокрема і засобів протиповітряної оборони.

ракета SiAW (Stand-in Attack Weapon) США винищувач F-35 бомбардувальник B-21
Художня візуалізація ракети SiAW (Stand-in Attack Weapon), зображення — Northrop Grumman

Сума контракту, який розрахований на три роки — 705 млн доларів, протягом цього часу компанія має продовжити розробку ракети SiAW, і також завершити програму льотних випробувань для швидкого прототипування у рамках підготовки до інтеграції — про це йдеться у пресрелізі Northrop Grumman, як розповідають у виданні Air and Space Forces Magazine.

Читайте також: F-35A та Eurofighter показали, як злітатимуть з трас, і це очевидна вимога за висновками з війни в Україні

Носієм ракети класу "повітря-поверхня" SiAW стануть винищувачі п’ятого покоління F-35, а згодом і новітні стелс-бомбардувальники шостого покоління B-21, перший політ якого має відбутися вже до кінця цього року.

B-21 Raider
Стелс-бомбардувальник шостого покоління B-21 Raider, фото — U.S. Air Force

Ракета базується на удосконаленій протирадіолокаційній ракеті AGM-88E AARGM, яка, своєю чергою, є розвитком відомої ракети AGM-88 HARM, яку сьогодні українські військові активно використовують на полі бою проти російського війська.

Як відзначають у компанії, ракета SiAW передусім призначена для знищення цілей, "що швидко рухаються" і які є частиною системи так званого обмеження та заборони доступу та маневру або ж A2AD (anti-access and area denial).

Пуск ракети HARM з МіГ-29
Пуск ракети HARM з МіГ-29, фото ілюстративне

Але разом з тим цілі для SiAW не обмежаться одними лише радарами протиповітряної оборони, ця ракета також буде полювати на пункти управління, пускові балістичних та крилатих ракет, системи придушення GPS, протисупутникові системи та інші важливі цілі.

Відповідно, ця ракета може знищувати цілі на великих відстанях, буде швидше за свого попередника, ракету HARM, і вмітиме діяти у захищеному повітряному просторі противника.

F-35
F-35, фото — U.S. Air Force

Така ракета базуватиметься на відкритій архітектурі, щоб мати можливість швидко модернізувати її з урахуванням сучасних загроз, що постійно змінюються та удосконалюються.

Читайте також: Чи дійсно російський С-400 є "бестселером" та як Україна дійсно його знищила