xcounter
#

Щоб не втрапити у пастку з нестачею ракет, у США хочуть різко збільшити виробництво Tomahawk та LRASM

4054
Ракета Tomahawk, фото Raytheon
Ракета Tomahawk, фото Raytheon

США мають дійсно масштабні плани зі збільшення виробництва цих ракет

Військово-морські США планують кардинально збільшити закупівлі крилатих ракет BGM-109 Tomahawk, а також протикорабельних ракет великої дальності AGM-158C LRASM – як розповідає видання Naval News, про це стало відомо під час брифінгу Командування військово-морських авіаційних систем (NAVAIR) під час міжнародної виставки військово-морських служб Sea Air Space 2023.

ракета tomahawk пуск
Пуск ракети Tomahawk з USS Wisconsin (BB-64), 1991 рік, фото U.S. Navy

Так, було оголошено про плани збільшити виробництво ракет Tomahawk у шість разів – це пов’язано з низкою причин, від потреби у виробництві ракет у версії Block V, і до їхніх продажів як іншим країнам (наприклад, Австралія на ці ракети вже зайняла чергу до 2040 року), так і безпосередньо для американського війська.

Читайте також: Американські ВМС планують озброїти свої "прибережні бойові кораблі" крилатими ракетами LRASM

Збільшення виробництва одразу в шість разів – справа серйозна, і наразі не повідомляється, як швидко планують досягти такого показника. Водночас у виданні кажуть, що їм не вдалося отримати коментар від компанії Raytheon щодо таких планів, але водночас у ВМС США заявили про "тісне співробітництво з оборонкою" щодо цього питання.

Щодо ракет LRASM, то більше деталей розповідають у виданні Air and Space Forces Magazine. Там відзначають, що компанія Lockheed Martin вже відкрила другу виробничу лінію для найбільш актуальних ракет для Міноборони США, а саме протикорабельної крилатої ракети LRASM, а також ракети "повітря-поверхня" JASSM-ER.

LRASM ракета
Ракета LRASM, фото ілюстративне

Таке рішення насправді було прийнято за результатами воєнних ігор в контексті вторгнення Китаю на Тайвань – вони показали, що запас ракет LRASM і JASSM-ER закінчиться досить швидко, тому з відносно "скромними запасами" треба щось робити.

Наразі відомо, що компанія в рік виробляє понад 500 ракет (LRASM і JASSM), і тепер цю цифру хочуть збільшити вдвічі – до 1000, задля чого зокрема була удосконалена автоматизація та інші процеси у новій виробничій лінії. У компанії кажуть, що нову виробничу лінію вдалося запустити доволі швидко, бо Пентагон висунув "серйозні вимоги до Lockheed суттєво збільшити продуктивність".

Загалом тут варто відзначити таке – що крім цих ракет оборонно-промисловий комплекс США працює над кратним збільшенням виробництва й іншої зброї. Так, раніше було оголошено про плани збільшити виробництво 155-мм боєприпасів у шість разів, також озвучені плани щодо подвоєння виробництва високоточних ракет GMLRS тощо.

Читайте також: Скільки може коштувати один Tomahawk, особливо якщо це велика партія на експорт