xcounter
#

Що Італія робитиме по ракетам Aster до SAMP/T, які возять через Альпи по кілька разів та вкрай гостро треба Україні

4714
Пуск ракети Aster 30 з SAMP/T, ілюстративне фото з відкритих джерел
Пуск ракети Aster 30 з SAMP/T, ілюстративне фото з відкритих джерел

Як можна сприймати ці плани особливо з поправкою на те, що ефект від них може бути аж за півтора роки, з поправкою на цикл виробництва

Італія хоче подвоїти виробництво зенітних ракет Aster до комплексів SAMP/T, які в процесі виготовлення доводиться буквально через Альпи, при чому по кілька разів. Такі ракети вкрай гостро потрібні для нашої країни, в рамках військової допомоги ЗСУ отримали дві батареї SAMP/T від Франції та Італії.

Але якщо зробити поправку на показник тривалості циклу виробництва, то виходить, що швидкого ефекту зокрема для нашої ППО від дій італійської сторони очікувати точно не варто. Що в свою чергу ставить питання про те, як взагалі сприймати цю всю ситуацію.

Читайте також: Чому у SAMP/T дійсно можуть бути проблеми зі збиттям балістичних ракет

Як пише Defense News, міністр оборони Італії Гвідо Крозетто заявив про плани збільшити обсяг виробництва ракет до SAMP/T на 40% в 2025 році та на 100% у 2026 році. Однак далі глава італійського Міноборони наголосив на тому, що ці плани дадуть очікуваний ефект збільшення обсягів виробництва через один або навіть півтора роки потому.

І це все на тлі даних від видання Le Monde про те, що в України могли в принципі вичерпатись запаси ракет до SAMP/T, ітакож – до французьких комплексів малої дальності Crotale NG (були поставлені в кількості двох батарей у 2022 році).

При цьому автори Defense News наголошують на тому, що ще у вересні 2024 року Гвідо Крозетто заявляв про плани придбати додаткові 10 батарей SAMP/T для збройних сил Італії. І заодно цей урядовець нарікав на те, що мовляв "ми уже відстаємо, бо не готові до поточних викликів, а диктатури діють завжди швидше за демократії".

Пуск Aster 30 з SAMP/T

На цьому тлі логічно виникає питання про те, а що взагалі урядовцям Європи заважає хоча би просто швидше ухвалювати рішення, а не просто говорити "про відставання демократій від диктатур". Тим більш, що проблема дефіциту ракет до ЗРК західного зразка стоїть постійно, починаючи з часу перших масованих ударів РФ по енергетиці України наприкінці 2022 року.

Далі від Defense Express доповнимо, що деякі важливі кроки по виробництву зенітних ракет до SAMP/T європейський концерн зробив і до цього моменту, наприклад скоротив цикл виробництва з 3 до 2 років, та розширив виробничі потужності. Але сама деталь, що ракети в процесі виготовлення треба кілька разів возити через Альпи, реально гальмує весь процес та може бути вирішена в організаційній площині.

Пуск Aster 30 з корабля

Окремо показово, що в Італії задумались про збільшення виробництва зенітних ракет Aster на тлі повідомлень у пресі про те, що такі ракети в Україні могли взагалі вичерпатись. Тобто поки справа не дійшла до термінальної стадії дефіциту, то відповідне рішення не ухвалювалось.

З чого випливає простий висновок – якщо урядовці Європи й далі будуть відкладати усі необхідні кроки аж на момент, коли у їх арсеналах або у ЗСУ вичерпаються запаси чергового західного зразка озброєння, то запас міцності України може вичерпатись суттєво швидше, аніж очікується.

Читайте також: Гуам майже вдвічі менший за Київ, але там військові США досі не збудували навіть ангари під THAAD