xcounter
#

СБУ показало вдале полювання на рідкісний БМПТ "Терминатор": добили разом з евакуаторами (відео)

6921
Знищений БМПТ "Терминатор" армії РФ
Знищений БМПТ "Терминатор" армії РФ

БМПТ "Терминатор" вкрай рідкісна та цінна для РФ машина, тому для її евакуації ворог не жалів сил та засобів, чим максимально скористались Сили оборони України

Служба безпеки України показала знищення доволі рідкісної російської бойової машини - БМПТ "Терминатор", кількість яких в армії РФ вимірюється в одиницях.

Для атаки було використано FPV-дрони, якими методично було завдано серію ударів по самій машині, а потім й по танку Т-80, який намагався евакуювати підбиту бойову машину підтримки танків.

Читайте також: РФ з відставанням на 3 роки починає випробування десантної САУ "Лотос", в якій нема жодного сенсу

На відео продемонстровано, як саму машину заскочили під час спроби обстріляти позиції українських військ, при цьому удар був завдано у корму. Через це, скоріш за все, вибухнула протитанкова ракета, пускові яких встановлені на башті.

Після цього екіпаж БМПТ "Терминатор" покинув передній край, але удари по ньому продовжились і після ураження вже у лоб машина опинилась у кюветі. І на її евакуацію був відправлений БРЕМ. Завершилось це новими результативними ударами по ворожій техніці.

БМПТ Терминатор ураження
БМПТ "Терминатор" та БРЕМ рашистів після ураження, додаткові мітки від Defense Express

Враховуючи очевидну цінність "аналоговнєтної" машини, бо загалом їх у РФ, орієнтовно було декілька десятків, ворог продовжив спроби відтягти БМПТ "Терминатор" та відправив танк Т-80 зі встановленим мангалом.

Результат виявився також цілком закономірним для окупантів. Спочатку FPV-дрони декілька разів уразили танк, а потім, коли "процесія" була остаточно зупинена - справу завершила артилерія.

БМПТ
БМПТ "Терминатор"

Таким чином у цьому бойовому епізоді завдяки своєчасному виявленні ворожої техніки, яка висувалась на передній край було не просто відбито атаку, а повністю виведено з ладу сам рідкісний зразок військової техніки ворога під час спроби евакуації якого вдалось уразити ще один танк та БРЕМ противника.

Зазначимо, що це не перший випадок знищення БМПТ "Терминатор". Взагалі перше їх використання на полі бою було зафіксовано у травні 2022 року, коли підрозділи 90-ї танкової дивізії армії РФ намагались наступати у напрямі траси Бахмут-Лисичанськ. Тоді по БМПТ "Терминатор" ефективно відпрацювала артилерія. Можливо деякі з них були виведені з ладу уламками. А перше верифіковане знищення відбулось лише у лютому 2023 року в районі Кремінної Луганської області.

Читайте також: Далекобійні атаки українських дронів стають концентрованими: про що говорить удар по базі рашистів у Новоозерному