xcounter
#

РФ з відставанням на 3 роки починає випробування десантної САУ "Лотос", в якій нема жодного сенсу

11539
Російська САУ 2С42 "Лотос", ілюстративне фото з відкритих джерел
Російська САУ 2С42 "Лотос", ілюстративне фото з відкритих джерел

Російська армія навряд чи готується до масштабних десантів, де знадобляться саме такі САУ

Рашистська держкорпорація "Ростех" заявляє, що починає державні випробування самохідної мінометної артустановки 2С42 "Лотос" калібру 120-мм, яка розробляється на заміну САУ 2С9 "Нона-С". Проміжні випробування по САУ "Лотос" були завершені в серпні 2022 року, під час яких було виконано загалом 400 пострілів. Під час цих тестів виявилось зокрема, що ходову частину, систему заряджання та бортову електроніку на цьому самохідному мінометі потрібно було переробляти повністю.

Показовим є те, що за своїми початковими планами "Ростех" планував завершити весь цикл випробувань цієї САУ вже 2019 році, а в 2020 році вийти на серійне виробництво, в той час як по факту на початку лютого 2022 року рашистам довелось вкотре відкласти завершення етапу лише заводських випробувань 2С42 "Лотос".

Читайте також: Як армія РФ змінила застосування артилерії під час контрнаступу ЗСУ
Російська САУ 2С42 "Лотос", ілюстративне фото з відкритих джерел

Можливо, рашисти не поспішають "прискорюватись" із випробуваннями та доводкою САУ "Лотос" тому, що з однієї сторони уже не бачать доцільності вцьому проекті, але з іншої сторони – й не бачать доцільності закривати проект через витрачені ресурси.

Хоча САУ 2С42 "Лотос" позиціонується як заміна для 2С9 "Нона-С", особливих відмінностей по вогневій міці та інших характеристикам ця артустановка відносно свого "попередника" не має – наприклад, дальністю вогню залишилась на показнику 13 км. Якщо зважити і на те, що на 2С42 "Лотос" використовується гармата-міномет 2А80-1 калібру 120 мм, як на САУ 2С34 "Хоста", то можливо було б взагалі логічніше масштабувати виробництво саме артустановок "Хоста" замість "Лотос".

Російська САУ 2С42 "Лотос", ілюстративне фото з відкритих джерел

Врешті, доцільності саме в авіадесантній САУ може в принципі й не бути, якщо зважити на те, що навряд чи армія РФ здатна проводити масштабні повітряні десанти, для підтримки яких з транспортників треба буде скидати й самохідні міномети.

Але з іншої сторони, рашисти можуть мати й цілком раціональний аргумент «за» те, щоб таки доводити до кінця проект САУ 2С42 "Лотос" з "прицілом" саме на десантно-штурмові війська. Довідник The Military Balance 2023 вказує, що в розпорядженні десантних військ армії РФ на початок цього року в строю було 180 САУ 2С9 "Нона-С" та 30 САУ 2С9 "Нона-СМ" та + 500 2С9 "Нона-С" на зберіганні. І тут цілком може бути ситуація, за якої фактична кількість САУ "Нона-С", які можна повернути в стрій з консервації, значно менша від числа "на папері".

Раніше Defense Express розповідав про те, що рашисти заявляють про намір почати серійне виробництво САУ "Коалиция-СВ", яких армія РФ уже має мінімум 8 одиниць, але у війні проти України ще не використовували.

Російська САУ 2С42 "Лотос", ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Taurus у ЗСУ найближчим часом не буде, у Німеччини навіть не готуються до її передачі й цьому є просте пояснення