xcounter
#

Рашисти знову пригнали рідкісні САУ "Хоста", які вже були трофеями ЗСУ

8554
Рашистська САУ 2С34 "Хоста", ілюстративне фото довоєнних часів
Рашистська САУ 2С34 "Хоста", ілюстративне фото довоєнних часів

Це "гібрид" самохідної гармати та міномета, окупанти мали не більше 50 таких машин

Армія РФ на початку лютого 2023 року перекинула для боїв проти ЗСУ додаткові самохідні артустановки 2С34 "Хоста" калібру 120 мм. Кількість машин та характер їх застосування окупанти розкривати не стали, йдеться в публікації порталу Army Recognition.

Особливість ситуації в тому, що на початку свого повномасштабного вторгнення в Україну у лютому 2022 року російські окупанти уже намагались використовувати САУ 2С34 "Хоста", але без особливого результату. Більш того – мінімум дві такі самохідні артустановки протягом березня – квітня 2022 року стали трофеями "тракторних військ". Чи стали ЗСУ використовувати проти окупантів трофейні САУ "Хоста" - дані відсутні.

Читайте також: ЗСУ ефектно спалили один з "Солнцепеков": у Генштабі розповіли, скільки всього таких машин втратили рашисти
Одна із рашистських САУ "Хоста", що весною 2022 року стали трофеями ЗСУ, фото з відкритих джерел

Як вказує довідник The Military Balance 2022, на початок минулого року армія РФ мала в своєму розпорядженні лише до 50 таких рідкісних самохідних артустановок. Аналітики порталу Oryx наводять консервативну оцінку, за якою російські окупанти втратили мінімум дві САУ "Хоста", обидві – стали трофеями ЗСУ.

САУ 2С34 "Хоста" є по суті "гібридом" самохідної гармати та міномета калібру 120-мм. Для цієї розробки окупанти поєднали конструктивні елементи модернізованої САУ 2С1 "Гвоздика" та дослідного самохідного міномета 2С31 "Вена".

Як заявляють самі росіяни, САУ "Хоста" може вести вогонь на дальність до 13 км в темпі до 10 пострілів на хвилину, боєкомплект – до 40 пострілів. Бойова маса складає 17 тонн, екіпаж – 4 особи, серійне виробництво 2С34 "Хоста" стартувало в 2008 році.

Читайте також: Чи є у рашистів зброя, яку досі не застосували на полі бою, і що вона із себе представляє