xcounter
#

Taurus у ЗСУ найближчим часом не буде, у Німеччини навіть не готуються до її передачі й цьому є просте пояснення

4243
Крилата ракета Taurus
Крилата ракета Taurus

Причина чому Берлін не передає крилаті ракети Taurus, скоріш за все, максимальна далека за будь-які політичні чи дипломатичні сфери

Останніми днями інформація про те, що у Німеччини готуються до передачі крилатих ракет Taurus набула широкого поширення. Зокрема з цією ініціативою виступили депутати правлячої партії, потім з'явилась інформація, що канцлер Олаф Шольц нібито концептуально погодився, але за умови того, що ці ракети не матимуть можливості завдавати ударів по РФ.

Але, як пише Bild з посиленням на неназваного німецького високопосадовця, жодної підготовки до передачі крилатих ракет Taurus до України не відбувається і загалом "наразі нічого не відбувається".

Читайте також: У Польщі готують замовити важку БМП для підтримки Abrams на шасі корейської САУ K9

Також видання офіційно звернулось до міноборони країни, де також отримало відповідь, що "нової інформації відносно крилатої ракети Taurus не буде".

Зокрема прес-секретар німецького оборонного відомства заявив, що "поточний статус питання Taurus для України не змінився. Ніякого політичного рішення відносно передачі цих ракет не прийнято".

З боку Defense Express зазначимо: попри те, що у діях, точніше бездіяльності Берліна можливо розглядати політичний чи дипломатичний підтекст, насправді ситуація відносно цієї ракети може бути вкрай простою, а причини чому вона навряд потрапить до України - абсолютно банальними.

Ще коли про ці ракети почали говорити публічно, а це на рівні травня цього року, полковник у відставці та депутат ХДС Родеріх Кізеветтер повідомив кількість цих крилатих ракет, які зараз знаходяться у льотному стані у повітряних силах Німеччини - 150 одиниць. А загальне замовлення 2002 року стосувалось замовлення лише 600 Taurus.

І враховуючи те, що Бундсвер зараз це постійні скандали, на кшталт, зламаних БМП Puma та лише 30% працюючих PzH 2000, то далеко не факт, що реально навіть всі 150 задекларованих крилатих ракет - реальність.

Тобто навіть формальна передача 10-15 одиниць Taurus навряд чи щось змінює, а ось пояснень чому змогли виділити лише таку кількість знадобиться значно більше.

Саме тому у Берліні й шукають певні обмовки, мовляв, поставлять ракети лише тоді, коли США дадуть ATACMS.

Читайте також: Завдяки звіту Повітряних Сил України стало відомо про ще одну критичну ваду Х-47 "Кинжал"