xcounter
#

Скільки всього крилатих ракет на 500 км може отримати Україна від Німеччини, і наскільки реальна ця ідея взагалі

11108
TAURUS KEPD 350E, фото ілюстративне, джерело – MBDA
TAURUS KEPD 350E, фото ілюстративне, джерело – MBDA

Німеччина має в своєму запасі крилаті ракети Taurus, і це ще один крутий варіант доставки "бавовни" в глибокі тили окупантів у пару до Storm Shadow

Велика Британія нещодавно "розблокувала" постачання Україні далекобійної зброї у вигляді крилатих ракет Storm Shadow, і на фоні цього у Німеччині згадали про те, що вони також мають можливість посили ЗСУ далекобійним озброєнням.

Так, в інтерв’ю виданню RND полковник у відставці та депутат ХДС Родеріх Кізеветтер наголошує на тому, що після першого кроку Великої Британії інші союзники Україні цілком можуть піти "ва-банк" і надати ЗСУ більше далекобійної зброї, яку б вона могла використовувати на полі бою.

Читайте також: У Міноборони вперше офіційно підтвердили використання ракет Storm Shadow в Україні
крилата ракета Storm Shadow Україна
Storm Shadow під крилом Eurofighter (фото: MBDA)

І передусім Кізеветтер згадує крилаті ракети Taurus, які б допомогли нашому війську уражати ворожі цілі на відстані у сотні кілометрів і загалом би поповнили запасли далекобійної зброї ЗСУ (про ці ракети Defense Express раніше згадував в матеріалі-огляді про те, яке ж озброєння може посилити ЗСУ разом з Storm Shadow).

далекобійна ракета Taurus Німеччина
Далекобійна ракета Taurus, фото ілюстративне, автор – axesofevil2000

Ракета Taurus KEPD 350/150 (Target Adaptive Unitary & Dispenser Robotic Ubiquity System/Kinetic Energy Penetrating Destroyer) – це німецько-шведська розробка, яка створювалася спільним підприємством MBDA Deutschland та Saab Bofors Dynamics AB.

Розробка ракети стартувала у 1994 році, перший випробувальний політ відбувся у 1999. Щодо кількості поставлених ракет, то у серпні 2002 було укладено контракт на постачання 600 ракет Taurus, і ще 14 навчальних ракет. Згідно з даними з відкритих джерел, 600-а ракета була поставлена у 2010 році. Водночас ще 43 ракети отримала Іспанія.

Про 600 німецьких ракет Кізеветтер відзначає наступне – що з цієї кількості станом на сьогодні в строю перебуває тільки 150 одиниць. І таким чином виходить, що Німеччина має запас аж в 450 крилатих ракет, які б могли бути поставлені Україні – за умови, звичайно, що їх вдасться відновити.

І на думку військового експерта по ракетах з Університету Осло Фабіана Хоффмана, компанія MBDA могла б досить швидко відновити виведені з ладу крилаті ракети Taurus – і ба більше, знову запустити виробництво цих ракет, якщо Німеччина вирішить постачати їх в Україну.

З урахуванням того, що крилаті ракети Storm Shadow були успішно адаптовані під крило радянського фронтового бомбардувальника Су-24, то з Taurus теж не має виникнути проблем і за прогнозами Хоффмана, ракети можна було б ввести в стрій за один-два місяці.

Разом з тим, як кажуть у виданні, очільник оборонного відомства Німеччини Борис Пісторіус висловив сумніви щодо передачі Україні далекобійних ракет Taurus, але, водночас він заявив, що Німеччина "має підтримувати Україну всіма допустимими за міжнародним правом системами, які необхідні для перемоги в цій війні і які ми в змозі поставити".

Нагадаємо, крилата ракета "повітря-поверхня" Taurus KEPD 350 має дальність дії у понад 500 км, масу у 1360 кг, з яких 481 кг – тандемна бетонобійна бойова частина MEPHISTO.

Читайте також: Росіяни випробовують ракетний комплекс "Гермес", роботи по якому йдуть ще з 90-х років