xcounter
#

РФ тримала на "Ахтубинску" Ту-22М3 під ядерну зброю, по яким теж могли вдарити дрони ЗСУ

5320
Ту-22М3 на авіабазі "Ахтубинск" під час навчань ядерних сил РФ, травень 2024 року
Ту-22М3 на авіабазі "Ахтубинск" під час навчань ядерних сил РФ, травень 2024 року

Або про один важливий аспект однієї нещодавньої гучної операції

Міноборони РФ заявило, що сьогодні 11 червня за дорученням Путіна почало другий етап навчань "нестратегічних ядерних сил", до яких також залучені збройні сили Білорусі, перший етап відбувся 21 травня цього року.

Своє повідомлення російське Міноборони супроводило відеокадрами, які аж надто нагадують відеоряд, показаний під час першого етапу навчань понад 2 тижні, із розгортанням на позиції ОТРК "Искандер" із балістичними та крилатими ракетами, та демонстративними польотами літаків МиГ-31К з ракетами "Кинжал" і Ту-22М3 з ракетами Х-22.

Читайте також: А що як рашисти хочуть теле-керовані танки-сараї, і що реально можуть
Підготовка до зльоту Ту-22М3 з Х-22 та МиГ-31К з "Кинжалами", ймовірно авіабаза "Ахтубинск", стоп-кадр з відео Міноборони РФ

Окремо цікава деталь полягає в тому, що основним майданчиком для першого етапу російських навчань ядерних сил 21 травня виступала авіабаза в Ахтубінску, та сама, де нещодавно було пошкоджено як мінімум один або два Су-57.

На цьому фоні варто звернути окрему увагу на допис у Twitter оглядача "Радіо Свобода" Марка Крутова, в якому йдеться про наступне. Проведена геолокація показала, що у заяві про другий етап навчань ядероних сил 11 червня Міноборони РФ використало ті ж кадри, що і 21 травня, і там чітко підтверджується, що місцем проведення цих маневрів був аеродром в Ахтубінску.

На цьому тлі цілком логічно виникає гіпотеза про те, що удар по авіабазі "Ахтубинск" від Сил оборони України 8 червня 2024 року, прямим результатом якого стало пошкодження Су-57, мав також і додаткову мету.

А саме – специфічним чином натякнути рашистам, що проведення нового етапу маневрів ядерних сил на цій авіабазі може завершитись "бавовною" внаслідок критичного порушення правил безпеки.

Раніше Defense Express розповідав про те, що пошкодити Су-57 так само важливо, як Ту-22М3 чи Ту-95МС, навіть якщо їх 15 чи 20. Також ми розповідали про те, що у РФ (не) показали на своїх навчаннях з тактичним ядерним озброєнням.

Підбірка стоп-кадрів з відео Міноборони із першого етапу навчань нестратегічних ядерних сил 21 травня 2024 року
Читайте також: РФ добудовує уже 12 корвет Буян-М, але чи є у них стільки "Калібрів" під ці кораблі