xcounter
#

Що у РФ (не) показали на своїх навчаннях з тактичним ядерним озброєнням

6831
Що у РФ (не) показали на своїх навчаннях з тактичним ядерним озброєнням

РФ показала свої "ядерні навчання" місце проведення яких та інші деталі вказали на їх справжній масштаб

Так зване міноборони РФ повідомило про початок першого етапу своїх навчань із тактичною ядерною зброєю, що було анонсовано ще 6 травня. Формально це у Кремлі назвали "практичним відпрацюванням питань підготовки та застосування нестратегічної ядерної зброї", які проходять у Південному військовому окрузі РФ, що розташований поряд з Україною та на її окупованих територіях.

Повідомлено та продемонстровано навчання із залученням розрахунків ОТРК "Искандер", а також авіаційної компоненти із дальніми бомбардувальниками Ту-22М3 та носієм Х-47 "Кинжал" МиГ-31К. Водночас кадри, які продемонстровані, лише відносно корелюється із тим, що заявлено.

Читайте також: Для заміни авіапарку Україні потрібно щонайменше 150 літаків включно з транспортною авіацією - речник ПС ЗСУ

Зокрема висування ОТРК "Искандер" та польове заряджання балістичних та крилатих ракет - стандартна процедура, яка ніяк не відрізняється від того, про який вид спорядження боєприпасів йде мова. Бо головним у цих навчаннях, як мінімум на основі досвіду СРСР, є "стикування" ядерних зарядів із носіями. Справа в тому, що ядерні боєприпаси не зберігаються в армійських підрозділах, а знаходяться на складах відомих під назвою "Объект "С".

А на відео - висування ОТРК "Искандер" із машинами забезпечення, а потім заряджання вже інших пускових, на що прямо вказує відсутність рашиської z-вастики.

російські навчання тактичне ядерне озброєння

Другий епізод - висування ще однієї колони. Але на цей раз в інших кліматичних умовах. Якщо раніше мова йшла про звичайний лісостеп, то цей епізод зафільмований вже в іншому регіоні. І, що максимально цікаво, OSINT-ери по цьому кадру з трьома деревами та Т-подібним перехрестям посеред нічого змогли локалізувати місце подій.

російські навчання тактичне ядерне озброєння

Мова йде про відомий російський полігон "Капустин Яр" і 60-й навчальний центр бойового використання (в/ч 47209). Сам полігон є традиційним місцем для випробування ракетних комплексів та тренувань ракетних військ. Водночас він не є бойовою частиною.

Третій епізод знятий на аеродромі. Його локація поки не встановлена, але скоріш за все мова йде про 929-й льотно-випробувальний центр в Ахтубінську. Де продемонстрований Ту-22М3 без озброєння. Зазначимо, що цей літак є носієм ракети Х-22 та Х-32, які можуть мати ядерне виконання.

російські навчання тактичне ядерне озброєння

А також МиГ-31К з підвішеним Х-47 "Кинжал", який також цілком може бути оснащений ядерною бойовою частиною.

російські навчання тактичне ядерне озброєння

Таким чином, якби не приписка про те, що мова йде про "ядерні навчання", навряд за цими кадрами можливо було зробити висновок саме про цей напрям навчань. Але якраз те, що ці навчання проходять не у стройових частинах, а у навчальних центрах, прямо говорить про доволі обмежений масштаб самих маневрів та їх відірваність від практичних аспектів.

Читайте також: ЗСУ отримають дійсно новітню версію шведських БМП CV9035 MkIIIC