Чергове загострення у Кремлі, яке проходить на фоні побєдобесія під 9 травня та чергової "інавгурації" ватажка рашистів Путіна, призвело до оголошення так званим міноборони РФ навчань з відпрацювання застосування тактичного ядерного озброєння.
Відповідно до офіційного повідомлення навчання мають пройти з ракетними з'єднаннями Південного військового округу, із залученням авіації та військово-морських сил. Зазначимо, що цей округ безпосередньо межує та знаходиться на окупованих територіях України.
Читайте також: Влітку США хочуть показати "дорожню карту" для невеликих дронів і баражуючих боєприпасів
"Навчання спрямоване на підтримку готовності особового складу та техніки частин бойового застосування нестратегічної ядерної зброї для реагування та з метою безумовного забезпечення територіальної цілісності та суверенітету російської держави у відповідь на провокаційні заяви та загрози окремих західних офіційних осіб на адресу Російської Федерації" - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що якщо стратегічна ядерна зброя призначена для ядерного стримування та гарантування повноцінного знищення противника, як держави, на міжконтинентальних дальностях, то тактична ядерна зброя вирішує задачі на оперативно-тактичному рівні, що виникають на полі бою та у прифронтовій зоні. Саме через це відрізняються, як засоби доставки ядерних зарядів, так і їх потужність.
Хоча останній параметр вже не є таким чітким. Зокрема потужність ядерної бойової частини балістичної ракети 9М723 для ОТРК "Искандер" оцінюється у 50 кт, а Х-22 - 200 кт, що вже перевищує потужність ядерної бойової частини міжконтинентальної балістичної ракети для підводних човнів "Булава", де від 6 до 10 блоків потужністю 100-150 кт.
Головними штатними носіями тактичної ядерної зброї у збройних силах РФ є ОТРК "Искандер", які можуть здійснювати пуск, як крилатих, так і балістичних ракет з ядерними бойовими частинами. Також відомо, про існування ядерних бойових частин для протикорабельних ракет "Оникс". Серед наземних носіїв ядерних бойових частин в теорії ще можуть бути зенітні ракети для С-300 та С-400.
А найменші ядерні заряди використовує артилерія, а сили спеціального призначення мають на озброєнні спеціальні ранці з ядерним зарядом.
Морська ядерна компонента тактичного ядерного озброєння передбачає торпеди, протикорабельні ракети та крилаті ракети з ядерними бойовими частинами. У цьому випадку мова йде, як про вже згадані протикорабельні "Оникс", так і про крилаті ракети "Калибр".
Щодо повітряної компоненти, то ракети Х-55 та Х-102 у ядерному виконанні також можливо використати на оперативно-тактичному рівні, але це все ж таки стратегічні крилаті ракети. А виключно тактичними можливо назвати ядерне виконання ракет Х-22, Х-32 та "Кинжал", також мова йде і про звичайні вільнопадаючі ядерні авіабомби.
Важливим моментом цих навчань є те, що ядерні бойові частини традиційно зберігаються окремо на спеціальних базах. І якщо стратегічна ядерна зброя, наприклад, міжконтинентальні балістичні ракети, знаходяться одразу у спорядженому стані, то тактичні носії спочатку треба нею спорядити.
Це означає, що під час цих навчань, в теорії, має бути відпрацьований доволі довгий ланцюг із процесом вилучення спеціальних боєприпасів (макетів) з бази зберігання, їх прихованого транспортування та оснащення носія. При на цьому етапі західні розвідки можуть не мати 100% гарантії того, що встановлений боєприпас дійсно учбовий.
Таким чином Україна, а разом із нею та увесь світ, зараз спостерігають черговий етап загострення ядерної риторики РФ. При цьому погрожувати нею, зокрема й тактичним ядерним озброєнням, Кремль почав ще у 2022 році. І ще тоді у США попередили, що застосування ядерної зброї для РФ матиме "катастрофічні наслідки".
Водночас слід зазначити, що тепер, причиною погроз стала нібито готовність деяких країн НАТО розмістити війська в Україні. І у своїй ядерній риториці Кремль прямо використовує тактику шантажу терористів-смертників, які погрожують підірвати всіх разом із собою.
"В цьому випадку нікому з них не сховатися ні на Капітолійському пагорбі, ні в Єлисейському палаці, ні на Даунінг-стріт-10. Настане світова катастрофа", - пише психічно важкохворий Медведєв, який, як ніяк, але є заступником голови Ради Безпеки РФ.
Читайте також: Чому атака ГУР МОУ з Magura V5 у бухті Вузька це не лише про потоплений катер, а про комбінований удар