xcounter
#

ПТРК та ББМ "Козак-2": що з озброєння продавала Україна у 2020 році за даними звіту ООН

2492
https://defence-ua.com/news/ptrk_ta_bbm_kozak_2_scho_z_ozbrojennja_prodavala_ukrajina_u_2020_rotsi_za_danimi_zvitu_oon-3887.html
https://defence-ua.com/news/ptrk_ta_bbm_kozak_2_scho_z_ozbrojennja_prodavala_ukrajina_u_2020_rotsi_za_danimi_zvitu_oon-3887.html

А ось імпортувала минулого року наша країна БМП та стрілецьке озброєння

У 2020 році Україна експортувала в інші країни 251 виріб в категорії "Переносні протитанкові ракетні установки та ракетні комплекси" (Portable anti-tank missile launchers and rocket systems).

Відповідна інформація оприлюднена на офіційному сайті "Реєстру звичайних озброєнь ООН" (UNROCA - United Nations Register of Conventional Arms) в традиційному щорічному звіті.

Читайте також: "Мотор Січ" збирається почати експорт лопатей для гелікоптерів
Експорт з України звичайних озброєнь згідно з даними реєстру ООН
Експорт з України звичайних озброєнь згідно з даними реєстру ООН

Покупцями вказані Бангладеш (23 одиниці), Чад (53 одиниці), Марокко (124 одиниці) та Катар (51 виріб). Хоч у звіті не вказується про яке саме озброєння йде мова (це можуть бути РПГ, комплекси ПТРК або ракети до них тощо), найбільш ймовірно мова йде про продукцію ДККБ "Луч".

Турецькі бойові модулі Serdar від ASELSAN з ракетами від КБ Луч минулого року були експортовані до Катару
Турецькі бойові модулі Serdar від ASELSAN з ракетами від КБ "Луч" минулого року були експортовані до Катару

Крім цього, Індонезія придбала дві бронемашини "Козак-2" виробництва приватної компанії НВО "Практика", а Уганда купила броньований тягач БТС-4 (ймовірно відновлений на ДП "Львівський бронетанковий завод").

БТС-4 та Козак-2 ЗСУ
Модернізована на ЛБТЗ БТС-4 та ББМ "Козак-2" Збройних сил України

Також кільком країнам була поставлена незначна кількість стрілецького озброєння.

Імпорт з України звичайних озброєнь згідно з даними реєстру ООН
Імпорт з України звичайних озброєнь згідно з даними реєстру ООН

Водночас вказується, що минулого року Україна закупила значну кількість пістолетів (1964 одиниці) та 164 штурмових гвинтівок в США, а Туреччина поставила в нашу країну понад дві тисячі гвинтівок.

ракета Р-27
"Імпортовані" ракети Р-27 можуть бути відремонтованими на підприємстві-виробнику ДАКХ "Артем"

Також торік було імпортовано 37 БМП-1 з Чехії та 119 ракет класу "повітря-повітря" Р-27 з Казахстану і Малайзії (ймовірно, йдетья не про закупку, а про відвантаження цих ракет для ремонту й відновлення на ДАКХ "Артем", - прим. ДЕ).

Партія бронемашин Oncilla 4x4 нещодавно передані ЗСУ
Партія бронемашин Oncilla 4x4 нещодавно передані ЗСУ НВК "ВК Система"

Варто зауважити, що звіт ООН лише частково відображає справжні об’єми імпорту та експорту озброєнь України й не завжди сходитися за даними навіть з інформацією зі звітів інших країн за цей же рік.

Так, наприклад, Польща у своєму звіті вказала експорт в Україну у 2020 році 16 бронемашин Oncilla 4x4 та 45 одиниць стрілецького озброєння, чого не фігурує в український звітності.

Читайте також: РСЗВ "Вільха" на експорт, батальйонний комплект танків для ЗСУ та борг "Заводу ім. Малишева" у 1,8 млрд грн: події тижня від Defense Express