Як повідомив генеральний директор-генеральний конструктор Олег Коростельов, Державне підприємство "Державне Київське конструкторське бюро "Луч" поки що не отримувало замовлення на виготовлення берегової версії протикорабельного комплексу РК-360МЦ "Нептун".
"Офіційного замовлення ми ще не отримали, як і завдання щодо кількості комплексів та термінів їхнього постачання", - відзначив розробник ПКР.
Читайте також: КБ "Луч" розробляє надлегкий ПТРК: випробування заплановані на 2021 рік (відео)
При цьому, Олег Коростельов повідомив, що на виготовлення одного дивізіону "Нептунів" знадобиться біля року.
"Ми зі свого боку письмово підтвердили готовність розпочати серійне виробництво комплексів для ЗСУ. Наразі наші виробничі потужності та підприємств, з якими ми працюємо у кооперації у цьому проєкті, а їх лише основних близько 20, дозволяють нам виготовити дивізіон ракетних комплексів "Нептун" впродовж року", - зазначив Герой України.
Нагадаємо, в склад одного дивізіону вітчизняних ПКР входить по шість одиниць пускових установок УСПУ-360, транспортно-заряджаючих машин ТЗМ-360 та транспортних машин ТМ-360, а також один рухомий командний пункт РКП-360. Один дивізіон має на озброєнні 72 крилаті ракети Р-360 з дальністю польоту до 280 км.
Фінальний етап державних випробувань вітчизняного комплексу був завершений у червні цього року, а в середині серпня ц.р. берегова версія "Нептуна" була прийнята на озброєння Збройних сил України.
За цей рік військові неодноразово стверджували про негайну потребу українського війська в цьому озброєнні та готовності замовити до трьох дивізіонів РК-360МЦ.
Читайте також: На сьогодні є близько десяти експортних контрактів на постачання високоточного озброєння виробництва ДККБ "Луч"