Франція веде перемовини з Об’єднаними Арабськими Еміратами щодо оборонного партнерства у напрямку наступної модернізації винищувача Rafale від Dassault Aviation, яка запланована на 2030 рік - про це повідомила очільниця оборонного відомства країни Кетрін Вотрен.
Перемовини активізувалися на тлі розвалу програми зі створення винищувача шостого покоління FCAS з Німеччиною та Іспанією, але модернізація Rafale не замінить літак наступного покоління, передусім через відсутність технології малопомітності.
Читайте також: Вперше унікальний літак X-59 із 14-метровим носом перейшов на надзвук, і це той самий літак, що літає без "вибуху" як у "Кинджала"

Про це розповідає видання Financial Times. Якихось деталей майбутньої співпраці не розкриваються, але Вотрен додала, що ОАЕ мають стати "великим клієнтом" на новітню версію винищувача Rafale F5.
Міністерка оборони вже була з візитом у президента ОАЕ Мохаммада бін Заїд Аль Нахаяна, а також завітала до місцевого оборонного гіганта EDGE Group. У Dassault Aviation ймовірну співпрацю коментувати відмовилися.
З боку Defense Express одразу нагадаємо, що це буде вже друга спроба Франції налагодити співробітництво з ОАЕ по винищувачу Rafale F5 після того, як перша виявилася відверто провальною - причому, фактично з вини самих французів.

Бо майже із самого початку розробки новітньої модифікації цього літака Париж розглядав взаємовигідну співпрацю з ОАЕ, які б мали профінансувати цей проєкт в обмін на участь у розробці. Для Франції це було важливо з огляду на проблеми із дефіцитом бюджету. Абу-Дабі були готові закрити значну фінансову частину аж у 3,5 млрд євро із загального бюджету у 5 млрд євро.
Втім, в якийсь момент щось пішло не так і Франція раптом вирішила, що не готова ділитися з ОАЕ новітніми технологіями. Останні, своєю чергою, обурилися через такий різкий розворот подій і очікувано відмовилися фінансувати розробку модернізації Rafale F5, бо фактично залишилися без жодних вигод.
Відносини між Францією та ОАЕ покращилися, коли під час війни в Ірані навесні цього року Париж допомагав Абу-Дабі у відбитті повітряних атак. Тож цілком ймовірно, що в ОАЕ, попри старі непорозуміння по Rafale нового покоління, готові відновити діалог.
Також можна припустити, що Франція своєю чергою готова піти на поступки у питаннях залучення оборонно-промислового комплексу ОАЕ до проєкту та перегляне свою позицію щодо передачі технологій.
Цілком реальний сценарій, що Париж може піти на поступки по Rafale F5 з прицілом надалі залучити ОАЕ, передусім фінансово, до створення винищувача шостого покоління. Причому після розвалу FCAS що Франція, що Німеччина одним з варіантів схиляються до партнерства по літаку наступного покоління із шведською Saab.
Раніше Defense Express розповідав, що Лондон знайшов кошти на Tempest, який залишився єдиною розробкою винищувача шостого покоління у Європі після краху FCAS.
З боку Defense Express закликаємо доєднатися до збору на те, що працює: "Єдинозбір" від "Фонду Притули" на дрони-перехоплювачі.

Читайте також: Невже й Бразилія хоче робити Gripen E для України, бо натякає, що готова виробляти літаки не тільки для себе









